حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/21 تعداد بازدید : 666
از پرستاران و ماماهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران تقدیر شد
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در آيين پاسداشت روز پرستار عنوان كرد: در حوزه پرستاري جايگاه خوبي را ترسيم خواهيم كرد.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در آيين پاسداشت روز پرستار عنوان كرد: در حوزه پرستاري جايگاه خوبي را ترسيم خواهيم كرد.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت زينب و روز پرستار و ماما، در جمع كثيري از پرستاران استان، با بيان اينكه پرستاري در زمره كارهاي سخت و مشقت باري است گفت: در حوزه پرستاري جايگاه خوبي را ترسيم خواهيم كرد.
دكتر ناصحي در اين مراسم با اشاره به اينكه در هفته سلامت به سر مي بريم ، شعار اين هفته را سالمندي، سلامتي بيشتر و طول عمر بيشتر عنوان و تصريح كرد: در جامعه جهاني حضرت زينب سمبل وفا و استقامت و پرستاري شناخته شده است.
قايم مقام وزير بهداشت با تاكيد بر اينكه پرستاران در سلامت افراد جامعه نقش نقش بسزايي دارند و تاثير ماماها نيز در سلامتي  جامعه كم رنگ تر از ساير بخشها و شاخص هاي بهداشتي نيست  افزود: به عنوان نمونه در مازندران شاخصه مرگ و مير مادران باردار به خوبي كنترل شده و آمار مرگ و مير كودكان نيز در سطح جهاني رضايت بخش است.
دكتر ناصحي ادامه داد: اين امر نشاندهنده همت والاي ماماها و پرستاران است.
وي با اشاه به فرمايش پيامبر اسلام در خصوص اجر و پاداش پرستاري از بيماران در خطاب به پرستاران اظهار داشت: پرستاران با خوش خلقي و برخورد مناسب بيماران و همراهان آنان را آرامش دهند و نگاه مناسب به سالمنداني كه به مراكز درماني مراجعه مي كنند داشته باشند زيرا اين امر مي تواند در روحيه آنان تأثيرگذار باشد.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تاكيد بر اينكه رفتار مناسب انساني رضايتمندي بيماران را بر عهده دارد، خاطر نشان ساخت: از پرستاران انتظار داريم با آراستگي ظاهر و پوشش مناسب در شأن بانوي اسلامي  در مراكز درماني حضور يابند.
دكتر ناصحي  با بيان اينكه جزء دستگاههايي هستيم كه مراجعه كننده بسياري داريم گفت: در دوسال اخير در اجراي طرح تكريم ارباب رجوع توانستيم رتبه نخست در بين ساير سازمانها و نهاد را كسب كنيم .
وي به برنامه هاي اجرا شده در حوزه سلامت و بهداشت در سطح مازندران اشاره كرد و افزود: برنامه هاي خوبي در اين حوزه ها اجرا شده كه به عنوان طرح هاي ملي در كشور مطرح شد.
قايم مقام وزير بهداشت با بيان اينكه نظام پرستاري مؤفق و منسجمي در استان داريم تصريح كرد: در ارتقاء قانون بهره وري با پرداخت اضافه كاري موافق نبوديم بلكه معتقديم هم ساعات كار كاهش يابد و هم دريافتي مناسب نيز داشته باشيم لذا در همين راستا امسال در صدد هستيم منابع مالي و انساني را كامل كنيم.
وي با بيان اينكه در حاكميت باليني از استانهاي برتر هستيم اظهار داشت: ظرفيت خوبي در معاونت درمان براي اجراي طرح تعرفه گذاري كه اكنون به صورت پايلوت در تهران اجرا مي شود، وجود دارد.
دكتر ناصحي ضمن اشاره به اينكه پيش بيني كرديم تا يك ماه آينده مطالبات همكاران را پرداخت كنيم گفت: اميدواريم پرداخت كارانه ها به روز شود.
قايم مقام وزير بهداشت  با تاكيد بر اينكه اولويت ما نيروي انساني است افزود: بدين منظور در سالجاري آزمونهاي متعددي براي جذب پرستاران برگزار خواهد شد.
وي در پايان سخنانش از بهره برداري بيمارستان جامع زنان در مركز استان خبر داد و تصريح كرد: اين بيمارستان در 6 ماهه اول امسال به منظور برخورداري خانواده هايي كه تمايل دارند به مراكز ويژه زنان مراجعه كنند، افتتاح خواهد شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي نيز در سخناني تقدير از قشر پرستار را امري سخت دانست و گفت: انسجام حرفه اي سيستم پرستاري به گونه اي است كه در راستاي بهبود وضعيت پرستاران گام بر مي دارد لذا اين فضا به حق بايد فراهم شود.
دكتر غلامي با تأسي از فرمايشات مقام معظم رهبري در ديدار پرستاران اظهار داشت: در اين ديدار ايشان در خصوص اهميت حرفه پرستاري فرمودند؛ مسله سلامت جزء مسايل اوليه هر جامعه اي است كه پاداش اين خدمت رحمت ، هدايت است .
وي ادامه داد: هر ثانيه و دقيقه اي كه در مقابل انسان دردمند مي گذرانيد پاداش حسنه اي از حضرت ربوي دريافت مي نماييد لذا اين كار دشوار كه تاثيرات بزرگ و مهمي دارد را بايد قدر دانست در همين راستا اخلاق پرستاري مانند اخلاق پزشكي يك فرضيه است زيرا انسان بيمار تنها يك جسم نيست و روح و عواطف اين افراد نيازمند لطف و نوازش است و گاهي درمان روحي درمان جسم را منجر مي شود و اين در اختيار پرستاران است.
گفتني است در پايان اين مراسم از 150 نفر از پرستاران و ماماهاي نمونه در سطح كشور و مازندران تقدير به عمل آمد.
از پرستاران و ماماهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران تقدیر شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal