حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/28 تعداد بازدید : 878
برگزاري كارگاه آموزشي تشريفات
كارگاه آموزشي تشريفات سيزدهمين همايش آموزش پزشكي وي‍ژه اعضاي كميته هاي همايش با حضور جمعي از دانشجويان و پرسنل دانشگاه علوم پزشكي مازندران در تالار آيت الله كوهستاني اين دانشگاه برگزار شد.
 به همت دانشگاه علوم پزشكي مازندران صورت گرفت: برگزاري كارگاه آموزشي تشريفات
كارگاه آموزشي تشريفات سيزدهمين همايش آموزش پزشكي وي‍ژه اعضاي كميته هاي همايش با حضور جمعي از دانشجويان و پرسنل دانشگاه علوم پزشكي مازندران در تالار آيت الله كوهستاني اين دانشگاه برگزار شد.
در اين كارگاه آموزشي كه با هدف هرچه بهتر برگزار شدن سيزدهمين همايش آموزش پزشكي برپا شد عباس زارع كارشناس ارشد علوم ارتباطات به بيان فرايند تشريفات پرداخت و گفت: تشريفات فرآيند ارتباطي به شمار مي رود كه كاركنان و افراد سازمانها از اين طريق جايگاه، اعتبار و شخصيت سازمانها را معرفي مي كنند.
وي با تاكيد بر اينكه تسلط بر مهارتهاي ارتباطي لازم و ضروري است، خاطرنشان ساخت: در تقسيم بندي هاي انجام شده ، ارتباطات به دو بخش كلامي و غيركلامي تقسيم مي شود.
اين كارشناس ارشد علوم ارتباطات با بيان اينكه بيشتر رفتارهاي آدمي غيركلامي است، افزود: در مديريت تشريفات ارتباطات غيركلامي نمود بيشتري دارد.
زارع ادامه داد: تشريفات نوعي ارتباط غيركلامي است و به عنوان بخشي از روابط عمومي ها محسوب مي شود.
وي در خصوص تاريخچه علم تشريفات در كشور بيان داشت: وزارت امور خارجه بيش از 50 سال گذشته تشريفات را در مجموعه  خود قرار داده بود ولي به دليل ماهيت برخي از دولتها اين علم تا دهه 60  بدون استفاده مانده بود تا اينكه از اوايل دهه 80 دوباره به آن توجه شد.
زارع مديريت تشريفات را از مباحث مهم اين علم دانست و افزود: تشريفات شامل دو اصل طلايي و نقره اي است.
وي با بيان اينكه تمركز ما بيشتر بر حين اجراي همايش است اظهار داشت: اين بخش از تشريفات شامل استقبال-حمل و نقل- اسكان-پذيرايي و بدرقه مي باشد.
اين كارشناس ارشد علوم ارتباطات ادامه داد: در برگزاري مراسم ها، اطلاع رساني- ارزيابي ازطريق نظر سنجي-گزارشها-ارتباط با مهمانان و نيز اطلاع رساني از طريق رسانه ها و استفاده از الگوي يكسان در پوشش فعالان مراسم – ايمني و حذف صداها و حركات زايد و...از موارد مهم به شمار مي رود.
زارع گزارش برداري و مستند سازي از همايش را از موارد مهم عنوان و تصريح كرد:  اطلاع رساني در خصوص نتايج مراسمهاي برگزار شده به مخاطبان نيز از موارد قابل توجه به شمار مي رود.
گفتني است سيزدهمين همايش آموزش پزشكي و پنجمين  جشنواره سراسري  شهيد مطهري از 11 ارديبهشت ماه امسال به مدت چهار روز با حضور پزشكان سراسر كشور و به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي مازندران در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم (ص) ساري برگزار خواهد شد.
برگزاري كارگاه آموزشي تشريفات
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal