حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/13 تعداد بازدید : 309
تحقق آرمانهای علمی نظام جمهوری اسلامی مستلزم تحول و نوسازی در نظام آموزش پزشکی است
رئیس همایش آموزش پزشكي در مازندران گفت:تحقق آرمانهای علمی نظام جمهوری اسلامی مستلزم تحول و نوسازی در نظام آموزش پزشکی است
رئیس همایش آموزش پزشكي در مازندران گفت:تحقق آرمانهای علمی نظام جمهوری اسلامی مستلزم تحول و نوسازی در نظام آموزش پزشکی است
رئیس همایش آموزش پزشكي در آيين برپايي سيزدهمين جشنواره آموزش پزشكي با گراميداشت ياد و خاطره استاد شهيد مرتضي مطهري بيان داشت: تحقق آرمانهای علمی نظام مقدس جمهوری اسلامی و اجرای یکپارچه و تمام عیار اسناد پرافتخار نقشه جامع علمی کشور و نقشه جامع علمی سلامت، مستلزم تحول و نوسازی در نظام آموزش پزشکی خواهد بود.
 دکتر محمد علی محققی در پيامي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري گفت: اینکه روز معلم را در سالگرد شهادت شهید مطهری قرار دادند، یک معنای نمادین و پرمغز و پرمضمونی دارد؛ چون حقا و انصافا مرحوم شهید مطهری یک انسان بزرگ و برجسته بود. زندگی او، تلاش مخلصانه و مومنانه و عالمانه، همراه با احساس درد، همراه با یک بصیرت کامل در میدان علم و معرفت و فرهنگ بود. خدای متعال هم این مرد بزرگ را ماجور کرد، پاداش داد و شهادت را نصیب او کرد؛ در واقع او را زنده نگه داشت.
وي با اشاره به برپايي پنجمين جشنواره شهيد مطهري همزمان با سيزدهمين جشنواره آموزش پزشكي خاطر نشان ساخت: جشنواره آموزشی شهید مطهری در علوم پزشکی از تلاشهای برجسته ای است که با مضامین علمی- آموزشی از سوئی و فرهنگی- تربیتی از سوی دیگر در مجموعه علمی و دانشگاهی کشور برگزار می شود.
 را آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تبدیل افکار، آراء و اندیشه های اساتید و دانشجویان، به مجموعه های اجرائی و عملیاتی، در قالب فرایندهای آموزشی و انتخاب نخبه ترین آنها، هدف اصلی و موضوع ناب و با ارزش جشنواره آموزشی علوم پزشکی کشور است.
دکتر محمد علی محققی، شناسائی، معرفی و تجلیل از برگزیدگان را طی مراسم باشکوه معنوی و در هفته آموزش و سالگرد شهادت معلم اسوه و استاد مجاهد با فضیلت عرصه جهاد علمی، شهید مطهر، آیت الله مرتضی مطهری (ره) را فرصت بی نظیر و با ارزشی دانست و افزود: اين جشنواره با اهتمام جمیع دست اندرکاران دانشگاهی و ستادی به دست آمده است.
وي تحول در عرضه پزشكي را بر پایه های جهادعلمی، استقلال و خودباوری، هویت ملی، عزت و سربلندی، درک عمیق از نیاز های ملی، استفاده جامع از ظرفیت ها، استعدادها و خلاقیت های جوانان و دانشگاهیان، براساس یک الگوی مستقل ایرانی و اسلامی و برخاسته از معنویات، ارزشها و نیازهای کشور برشمرد و ادامه داد:  این مهم به اعتبار استعدادهای سرشار، انسانهای شریف و دانا، امیدوار، خوشبین، و دارای اخلاق نیک انسانی، شجاع، خطر پذیر، حاضر در صحنه، متواضع، متوکل، صبور و بردبار و متکی به خداوند تبارک و تعالی به حول وقوه الهی تحقق خواهد پذیرفت.
رئیس همایش آموزش پزشكي ضمن تقدیر از تلاش های مجدانه و خالصانه ای که برای برگزاری باشکوه جشنواره شهید مطهری در سال حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی، در دانشگاه ها و ستاد وزارت متبوع انجام گردید گفت: عموم دست اندرکاران و برنامه ریزان بزرگوار را با تلاش مضاعف برای ارتقای جشنواره آموزشی شهید مطهری و اعتباربخشی آن در سطح عالی ترین جشنواره های رایج کشوری دعوت می نماید.
تحقق آرمانهای علمی نظام جمهوری اسلامی مستلزم تحول و نوسازی در نظام آموزش پزشکی است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal