حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/14 تعداد بازدید : 63
اخلاق در جامعه پزشكي از جايگاه ويژه اي برخوردار است
دكتر فرهنگ بابا محودي يكي از اساتيد برتر جشنواره پنجمين جشنواره شهيد مطهري از دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تاكيد بر اينكه اخلاق در جامعه پزشكي از جايگاه ويژه اي برخوردار است گفت: رابطه نيك و حسنه پزشك مي تواند در بهبود سلامتي بيماران تاثيرگذار باشد.
 برگزيده پنجمين جشنواره شهيد مطهري از دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
اخلاق در جامعه پزشكي از جايگاه ويژه اي برخوردار است
دكتر فرهنگ بابا محودي يكي از اساتيد برتر جشنواره پنجمين جشنواره شهيد مطهري از دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تاكيد بر اينكه  اخلاق در جامعه پزشكي از جايگاه ويژه اي برخوردار است گفت: رابطه نيك و حسنه پزشك مي تواند در بهبود سلامتي بيماران تاثيرگذار باشد.
اين عضوهيات علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران درگفت و گويي ضمن گراميداشت ياد و خاطره استاد شهيد مرتضي مطهري  افزود: اساتيد به تأسي از اين استاد شهيد بايد زمينه پاك و مطهري در فضاي آموزشي و روحي خود فراهم آورند تا افرادي شايسته  را به جامعه تحويل دهند.
وي با بيان اينكه در جوامع پيشرفته اطبا زمان بيشتري براي گفتگو با بيماران صرف مي كنند تصريح كرد: اهميت ندادن به اين مقوله خطر و تهديدي جدي براي جامعه پزشكي محسوب مي شود.
دكتر فرهنگ بابا محودي با اشاره به اينكه در اين همايش مقاله ايي تحت عنوان اخلاق و معنويت در علوم و حرف پزشكي ارايه داده است، بيان داشت: اخلاق پزشكي مهمترين دستاوردي است كه پزشكان حاذق و پيشكسوت بايد به نسل آينده ارايه دهند.
اين استاد برگزيده جشنواره شهيد مطهري ادامه داد: بنا به فرموده مولي الموحدين حضرت علي (ع) كسي كه مي خواهد طبابت كند بايد در ابتدا خدا را ناظر بر كارش بداند، با مردم به خوبي رفتار كند و علمش را به روز كند.
دكتر فرهنگ بابا محمودي ادامه داد: اين دستورات اهميت اخلاق و معنويت در پزشكي را مي رساند.
وي با بيان اينكه در اخلاق و معنويت حرفهاي بسياري در دنياي كنوني داريم در خطاب به جوانان گفت: اگر مي خواهيد درتمامي زمينه ها برتر شويد بايد 3 اصل تحصيل، تهذيب و ورزش را در دستور كار خود قرار دهيد.
اين متخصص بيماريهاي عفوني، برگزاري سيزدهمين جشنواره آموزش پزشكي را مانور و اقتدار علمي پزشكان ايراني دانست و خاطرنشان ساخت: اين گردهمايي بزرگ جامعه پزشكان، امكان تبادل تجربيات و عادات و آموزه ها را فراهم مي آورد.
دكتر فرهنگ بابا محمودي با تاكيد بر اينكه در حرفه پزشكي نبايد به جزاي مادي فكر كرد گفت: خداوند استعدادهاي فراواني را به آدمي ارزاني داشته لذا بايد از آن بهترين استفاده كرد به همين منظور در تمام عمرم محال است بيش از 5 ساعت در شبانه روز را به خواب اختصاص دهم و كفش هايم به غير از وقت نماز از پايم در نيامده اند.
وي در پايان سخنانش گفت: اگر به سي سال گذشته برمي گشتم پزشكي را دقيق و بهتر مي خواندم تا بتوانم بهتر به بيماران خدمت كنم.
گفتني است هر ساله در جشنواره شهيد مطهري از سه استاد برتر كشور از نظر آموزشي و فرهنگي تجليل به عمل مي آيد كه در پنجمين دوره از اين جشنواره دكتر بابا محمودي از دانشگاه علوم پزشكي مازندران با ارايه مقاله اخلاق و معنويت در علوم و حرف پزشكي جزء نفرات برتر جشنواره  معرفي شد.
پنجمين دوره جشنواره شهيد مطهري همزمان با سيزدهمين همايش آموزش پزشكي از 11 تا 14 ارديبهشت ماه امسال در مجتمع دانشگاهي پيامبر اعظم (ص) ساري در حال برگزاري است.
اخلاق در جامعه پزشكي از جايگاه ويژه اي برخوردار است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal