حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/16 تعداد بازدید : 4
شاخصهاي مرتبط با حوزه سلامت رو به رشد است
معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی در نشست مسئولان دانشگاه های علوم پزشكی شمال كشور گفت: شاخصهاي مرتبط با حوزه سلامت بايد دايما در حال رشد باشند.
در نشست مسئولان دانشگاه های علوم پزشكی شمال كشور عنوان شد:شاخصهاي مرتبط با حوزه سلامت  رو به رشد است
معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی در نشست مسئولان دانشگاه های علوم پزشكی شمال كشور گفت: شاخصهاي مرتبط با حوزه سلامت بايد دايما در حال رشد باشند.
دكتر محمد علي محققي در اين نشست ، تربیت نیروی انسانی ماهر و ارتقا نظام سلامت را از مهمترین وظايف دانشگاه های علوم پزشكی دانست و افزود: همكاری دانشگاه های علوم پزشكی در ماموریت های مشترك می تواند ارتقاء نظام سلامت را در پی داشته باشد و شرایط را برای رفع مشكلات و معضلات بهداشتی ، آموزشی و درمانی جامعه فراهم آورد.
وي، نبود فرهنگ مناسب در همكاری را از دلايل عمده پس رفت دانشگاهها عنوان و تصريح كرد:  اینگونه همكاری ها نباید در حد نشست های ادواری باقی بماند .
دكتر محققي، ارتقا شاخص های بهداشت و سلامت را حاصل اقدامات و برنامه ریزی های این مجموعه های دانشگاهی برشمرد و گفت: با توجه به محدودیت منابع و وجود مشكلات و معضلات مشترك ، با همكاری مناسب می توان شاهد ارتقا نظام سلامت در كشور بود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی  خاطرنشان ساخت: همكاري دانشگاههاي قطب به معني ادغام سيستم آموزشي  نيست بلكه اين امر باعث اجراي پروژه هاي عظيم در حوزه سلامت مي شود.
دكتر محمد علي محققی ، با بيان اينكه شاخص امید به زندگی در ابتدای انقلاب اسلامی 40 سال بود اظهار داشت : پيش بيني مي وشد باتوجه به اقدامات و فعالیت های صورت گرفته طي چند سال آينده شاخص اميد به زندگي  به 80 سال ارتقا خواهد يافت.
 وي بيان داشت: رسیدن به این هدف نیازمند برنامه ریزی و تدابیر مناسب است .
دكتر محمد علي محققي توانمندي نيروهاي انساني را مهمترين عنصر دست يابي به اهداف مورد نظر دانست و گفت: اصلاح زیر ساخت ها ، تربیت نیروی انسانی و تامین امكانات بهداشتی از ديگرعوامل دست یابی به اهداف حوزه سلامت است .
 گفتني است در اين جلسه جلوگيري از هدر رفت منابع، تبادل اطلاعات ،اجراي پرو‍ژه هاي تحقيقاتي مشترك و نيز تشخيص و جلوگيري از شيوع برخي از بيماريها در جامعه و... ازمهمترين مزيتهاي همكاري ددانشگاههاي قطب دانشگاه علوم پزشكي عنوان شد.
شاخصهاي مرتبط با حوزه سلامت  رو به رشد است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal