حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/16 تعداد بازدید : 6
مازندران دومين قطب دانشگاهي علوم پزشكي كشوراست
نايب رييس سيزدهمين همايش آموزش كشوري خبر داد: مازندران دومين قطب دانشگاهي علوم پزشكي كشوراست
نايب رييس سيزدهمين همايش آموزش كشوري خبر داد:  مازندران دومين قطب دانشگاهي علوم پزشكي كشوراست
نايب رييس سيزدهمين همايش آموزش كشوري در نشست مسئولان دانشگاه های علوم پزشكی شمال كشور گفت: در حال حاضر 9 قطب دانشگاهي در كشور وجود دارد كه در مرحله اجرايي مازندران دومين قطب دانشگاهي بعد از مشهد محسوب مي شود.
دكتر ناصحي در اين نشست، همكاري  دانشگاههاي همجوار را از سياستاي وزارت بهداشت دانست و افزود:  مازندران با 6 دانشگاه همجوار خود از جمله، بابل-سمنان-شاهرود-گيلان- سمنان و گلستان  قطب شمال كشور را تشكيل مي دهند.
وي با تاكيد بر اينكه در اين طرح امكانات دانشگاهها محدود نخواهد شد و هيج دانشگاهي زير مجموعه دانشگاه ديگر قرار نخواهد گرفت، تصريح كرد: يكي از ويژگي هاي اين دانشگاهها وجود اشتراكاتي از قبيل درياي خزر و مسايل زيست محيطي در منطقه، فاضلابها ، سموم كشاورزي و شيوع بيماريهاي گوارشي  است.
نايب رييس سيزدهمين همايش آموزش كشوري ، نزديكي مازندران به استان تهران و نيز شرايط مناسب آب و هوايي را از دلايل عمده رغبت حضور اساتيد و دانشجويان  به مازندران برشمرد و افزود: با توجه به دلايل ذكر شده شرايط توسعه آموزش پزشكي در استان فراهم است.
دكتر ناصحي ، همكاريهاي مشترك در حوزه هاي سلامت و پژوهشي و انجام تحقيقات مشترك را ازديگر مزاياي همكاري دانشگاههاي علوم پزشكي همجوار دانست و گفت: در حال حاظر با همكاري 6 دانشگاه همجوار به شناسايي معضلات مشترك و هم افزايي مشغول هستيم.
وي افزايش تعداد هيات علمي و تجربيات بين دانشگاهها را از ديگر ويژگي هاي  وجود قطب علمي در منطقه عنوان و تصريح كرد: با اجرايي شدن طرح همكاري دانشگاههاي همجوار رشته هاي تخصصي و فوق تخصصي  بيشتري به دانشگاهها ورود پيدا مي كند و در نتيجه سلامت افراد جامعه نيز افزايش خواهد يافت.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در پايان سخنانش از راه اندازي دبيرخانه  قطب علمي شمال كشور در اين استان خبر داد و گفت: بدين منظور قطع نامه اي نيز با محوريت ساير دانشگاههاي همجوار تنظيم و آماده شده است.
مازندران دومين قطب دانشگاهي علوم پزشكي كشوراست
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal