حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/16 تعداد بازدید : 3
ایده های جدید منجر به خلاقيت مي شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز درحاشيه برگزاري همايش آموزش پزشكي با بيان اينكه خلاقیت با آموزش و هوش و تحصیلات در ارتباط است، افزود: ایده های جدید منجر به خلاقيت مي شود.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكي شیراز: ایده های جدیدی منجر به خلاقيت مي شود
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكي شیراز درحاشيه برگزاري همايش آموزش پزشكي با بيان اينكه خلاقیت با آموزش و هوش و تحصیلات در ارتباط است، افزود: ایده های جدیدی منجر به خلاقيت مي شود.
دكتر سيد عباس موسوي با بيان اينكه چالش های اقتصادی، اجتماعی، شخصی و تکنولوژی مانع بروز خلاقیت در افراد می شود گفت: هركدام از اين چالشها مي تواند آسيب رسان باشد.
دكتر موسوي با تاكيد بر اينكه در طول زمان ایده های جدیدی خلق مي شود تصريح كرد: ما نیازمند تغییرات هستیم.
وي، گسترش استفاده از فرم های فعال یادگیری را يكي از راهكارهاي كم شدن موانع خلاقيت دانست و گفت: از اين طريق می توانیم این چالش ها را کمرنگ کنیم.
اين استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاكيد بر اينكه درخلاقیت نکته ای کلیدی وجود دارد خاطرنشان ساخت: خلاقیت هدیه ای خداوندی است که ظهور آن مستلزم پرروش است.
دکتر موسوی به اهمیت خلاقیت از دیدگاه روانشناسان، مورخان و فیلسوفان بزرگ پرداخت و افزود: فرایندهای ذهنی استعداد ذاتی، دانش، انگیزه و مهارتهای تفکر چهار رکن اساسی خلاقیت هستند.
وی ادامه داد: افزایش خلاقیت و نوآوری در تمام سطوح آموزش و پرورش یکی از چهار هدف استراتژیک آموزش و پرورش اروپا تا سال 2020 است.
 اين استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز به راهکار های لازم در زمینه بروز خلاقیت پرداخت و گفت: برای بروز خلاقیت، هدف های آموزشی نیز باید در راستای ایجاد پیامهای خلاق باشد.
دکتر موسوی مهمترین  وظیفه ی نظام آموزشی را آموزش خلاقیت، آفرینندگی و ایجاد تغییر نگارش برشمرد و افزود: سهم هرکس باید در ایجاد خلاقیت مشخص باشد لذا خلاقیت و آموزش خلاقانه در دنیای جدید بسیار مهم است و در این راه باید اندیشید و بهترین روش ها را آزمود.
ایده های جدید منجر به خلاقيت مي شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal