حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/16 تعداد بازدید : 186
ضرورت توجه بینش اسلامی، ایرانی در کنار آموزش
استاد یار دانشگاه علوم پزشکی مازندران و امام جمعه شهرستان نکا در سخنانی با تاکید بر اینکه بینش اسلامی ، ایرانی در کنار آموزش باید مورد توجه قرار گیرد گفت: اساتید این بینش و دیدگاهها را به دانشجویان خود منتقل کنند.
استاد یار دانشگاه علوم پزشکی مازندران : ضرورت توجه بینش اسلامی، ایرانی در کنار آموزش
استاد یار دانشگاه علوم پزشکی مازندران  و امام جمعه شهرستان نکا در سخنانی با تاکید بر اینکه بینش اسلامی ، ایرانی در کنار آموزش باید مورد توجه قرار گیرد گفت: اساتید این بینش و دیدگاهها را به دانشجویان خود منتقل کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر محمدی لایینی ، در سخنرانی خود با موضوع نهادینه کردن فرهنگ اسلامی- ایرانی در آموزش پزشکی در سیزدهمین همایش آموزش پزشکی ، با بیان اینکه ما به دانشگاهی اسلامی نیازمندیم افزود: در این نوع دانشگاه علم با دین، تلاشگری با اخلاق، تنوع رشته و وحدت همراه است که موفقیت دانشگاه را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به آیاتی از سوره آل عمران، درمان از راه تقوا را  از  ویژگی های حضرت عیسی دانست و تصریح کرد: حضرت عیسی  اذن و معیشت خداوند را نیز در بروز بیماریها دخیل می دانست و این امر مهمترین تفاوت بین طبابت ایشان با دیگران بوده است.
استاد یار دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه نهادینه شدن فرهنگ حکمت در زندگی حضرت عیسی مشاهده می شود، خاطرنشان ساخت: اگر منش حکمت را با آموزش پزشکی همراه کنیم تمامی فضیلتها به دانشجویان انتقال داده می شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر محمدی لایینی ، شرک را ریشه بدی ها عنوان و تصریح کرد: در سخنرانی ارایه شده 27 نمونه از فرهنگ اسلامی ،ایرانی برای رسیدن به وضعیت مطلوب پیش بینی شده است.
وی، فرهنگ پیروی از قرآن- اختصاص زمان مناسب برای اقامه نماز- فرهنگ کنترل و مهارت نفس- متابعت از خداوند را بخشی از فرهنگهای ارایه شده برشمردو  گفت:  اگر این فرهنگها مورد توجه مراکز علمی ، آموزشی قرار گیرد، فرهنگ ناب و دقیقی ارایه خواهد شد.
امام جمعه شهرستان نکا، ادامه داد: در فرهنگ ایرانی نیز نمونه هایی همچون پوشش- اعیاد مذهبی- هنر ایرانی وجود دارد که فراتر از مرزهای جغرافیایی است.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر محمدی لایینی، با بیان اینکه 41 چالش در زمینه نهادینه شدن فرهنگ ایرانی، اسلامی در آموزش پزشکی در 4 محور اساتید- دانشجویی- محیط و محتوای آموزشی ، شناسایی کردیم گفت:  درهمین راستا 28 راهکار نیز ارایه شده که مهمترین آنها شامل فرهنگ سازی در مسله آموزش غیرمختلط- ایجاد مراکز آموزشی  مجزا برای خانمها و آقایان و نیز تقویت زبان فارسی و...  می باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه حکمت و بینش سیاسی – اجتماعی در حوزه اساتید و دانشجویی باید افزایش یابد افزود: ضرورت دارد با برنامه ریزی مناسب تحلیل و بنیه قوی در این زمینه صورت گیرد.
ضرورت توجه بینش اسلامی، ایرانی در کنار آموزش
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal