حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/17 تعداد بازدید : 294
رونمایی از نرم افزار جامع غذا در آینده نزدیک
مشاور معاون غذای سازمان غذا و دارو در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت سیستم ایمنی مواد غذایی گفت: از نرم افزار جامع غذا در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.
مشاور معاون غذای سازمان غذا و دارو خبر داد: رونمایی از نرم افزار جامع رسيدگي به شكايات مواد غذايي اشاميدني آرايشي و بهداشتي
مشاور معاون غذای سازمان غذا و دارو در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت سیستم ایمنی مواد غذایی  گفت: از نرم افزار جامع رسيدگي به شكايات مواد غذايي اشاميدني آرايشي و بهداشتي در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.
مهندس سعيدرضایی با اشاه به اینکه کارشناسان نظارتی را از نظر آموزشی مطابق با آخرین دستاوردهای دنیا، به روز نگه می داریم افزود: کارگاه آموزشی مدیریت سیستم ایمنی مواد غذایی اولین نشست رسمی کارشناسان زبده وزارت بهداشت و سرممیزین کشور محسوب می شود.
وی یکی از وظایف مهم سرممیزین را نظارت بر واحدهای تولیدی دانست و تصرح کرد: واحدهایی که تحت نظر سازمان غذا و دارو قرار دارند به صورت ادواری مورد ارزیابی قرار می گیرند.
مشاور معاون غذای سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه مواد غذایی که تحت نظارت ما تولید می شود، مورد تایید است تصریح کرد: به مردم توصیه می کنیم محصولاتی خریداری کنند که مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو را دارا هستند.
رضایی ضمن اشاره به اینکه تمام واحدهای تولیدی مواد غذایی باید از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کنند خاطرنشان ساخت: از فروردین امسال درج آرم سازمان غذا و دارو به همراه پروانه ساخت در بسته های مواد غذایی الزامی اعلام شد.
وی درخصوص واحدهایی که تاکنون برای دریافت آرم وپروانه ساخت اقدام نکردند اظهار داشت: به این  واحدها فرصت داده می شود تا اقدامات لازم را انجام دهند در غیر این صورت با این واحدها برخورد قانونی به عمل می آید و محصول آنها غیرمجاز معرفی می شود.
مشاور معاون غذای سازمان غذا و دارو از بکارگیری برچسب اصالت کالا در مواد آرایش و بهداشتی اشاره کرد و گفت: با این برچسب مصرف کننده به نوع، اصالت و سلامت کالا دسترسی می یابد.
رضایی اظهار امیدواری کرد این برچسب در زمینه مواد غذایی نیز کاربردی  شود.
وی ادامه داد: مدت دو سال منتظر تصویب قانون مواد خوراکی ، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی توسط مجلس شورای اسلامی هستیم.
مهندس سعيد رضایی با اشاره به قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی و نبود قوانین و مقررات بازدارنده، افزود: اگر قوانین جدید به تصویب برسند تخلف در این زمینه کاهش می یابد، خلا ها و نظارتهای چندگانه  و نیز سردرگمی تولیدکنندگان از بین می رود.
وی به اجرای نظام یکپارچه رسیدگی به شکایات در حوزه غذایی، آرایشی و بهداشتی در 6ماهه دوم امسال خبر داد و گفت:  در حال حاضر مصرف کنندگان می توانند نظرات و شکایات خود را با شماره 09646 بیان کنند.
 مشاور معاون غذای سازمان غذا و دارو ضمن بیان اینکه منکر وجود کاستی در کار خود نیستیم گفت: در بسیاری از موارد رو به جلو هستیم لذا با یکپارچگی و تعامل می توانیم برخی از نقیصه ها را برطرف سازیم.
رضایی در پایان سخنانش اطلاع رسانی در حوزه بهداشت و غذا را در ارتقا کیفیت مواد غذایی تاثیرگذار دانست و افزود: این امر افزایش نظارتهای مردمی را در پی دارد
رونمایی از نرم افزار جامع غذا در آینده نزدیک
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal