حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/20 تعداد بازدید : 425
سمینار سه روزه مدیریت اورژانس بیمارستانی در رامسر برگزار شد
سمینار سه روزه مدیریت اورژانس بیمارستانی با حضور کارشناسان و پزشکان مسوول اورژانس بیمارستانهای دانشگاههای علوم پزشکی مازندران، بابل و گیلان سه شنبه 19/2/91 در تالار هتل رامسر آغاز به کار کرد.
سمینار سه روزه  مدیریت اورژانس بیمارستانی با حضور کارشناسان و پزشکان مسوول اورژانس بیمارستانهای دانشگاههای علوم پزشکی مازندران، بابل و گیلان سه شنبه 19/2/91 در تالار هتل رامسر برگزار شد .
دکتر محمد اسماعیل صفر پور مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این سمینار بیان داشت:  بهینه سازی هفت اورژانس و بازسازی کامل چهار اورژانس بیمارستانی یکی از مهمترین اقدامات دانشگاه در زمینه بهبود نسبی وضعیت فوریت های پزشکی استان می باشد.
 دکتر صفر پور افزود: 34 مرکز درمانی، شامل بیمارستان های دولتی ،خصوصی، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد با حدود  3400 تخت فعال در سطح استان، وظیفه خدمت رسانی به بیماران را بر عهده دارند.
وی ضمن اشاره به قدمت بالای بیمارستانها در استان نیز بیان داشت: بیمارستان های استان از نظر قدمت ساخت، با کارشناسی وزارت بهداشت به سه سطح الف، ب و ج تقسیم شده اند. لیست الف شامل بیمارستانهای آمل، چالوس،  بهشهر و قائم شهر بالای 50 سال قدمت دارند و در دستور کار دولت بوده و در حال ساخت و جایگزینی می باشند. مدیر درمان دانشگاه افزود: پیشرفت فیزیکی این پروژه ها مناسب است به گونه ایی که بیمارستانهای آمل و چالوس 90-80درصد، بیمارستان بهشهر 30 درصد و قائم شهر 60-50درصد پیشرفت دارند.
وی بیان داشت: کمبود نیروی انسانی پرستار و  تخصص های گروه پزشکی است یکی از اصلی ترین دغدغه های ماست و در حال پیگیری  می باشیم.

دکتر صفر پور همچنین گفت: 80 درصد کار اجرای طرح ارتقای بهره وری در امور پرستاری انجام گرفته و در این رابطه آیین نامه ارسال و پرستاران تعهد نامه ها را امضا نموده اند و منتظر تامین منابع مالی هستیم. علاوه بر این اجرای طرح پزشک خانواده شهری در سال جاری در استان انجام می شود که هر 2500 تا 3000 شهروند یک پزشک خانواده خواهند داشت.
دکتر فرهاد مصدری رییس اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مسوول برگزاری این همایش گفت: در این همایش سه روزه موضوعاتی همچون مدیریت تخت های بستری، تریاژ در حوادث غیر مترقبه، استانداردهای تروما، امنیت و مدیریت خشونت در بخش اورژانس بیمارستانی، ارتقای سیستم شکایات اورژانس، ثبت اطلاعات در پرونده بیماران اورژانس، فضای فیزیکی، آمار اورژانس های بیمارستانی، شاخص های اولویت دار بخش اورژانس و مهارت های ارتباطی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وی در بخش دیگری گفت: خوشبختانه با توجه به موقعیت ویژه استان، اخیرا اورژانس 115 مازندران به تیپ یک اورژانس های کشور ارتقاء یافته است.
رئیس اورژانس 115 استان اظهار داشت: هم اینک 77 پایگاه اورژانس در سطح استان فعال می باشد. یکصددستگاه آمبولانس، یک فروند بالگرد و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس امکانات اصلی ما را تشکیل می دهد.
وی گفت: مهمترین مشکلات ما بویژه در غرب استان عدم وجود نیروهای تخصصی مرد شامل پرستار و تکنسین فوریت ها و  هوشبری می باشد.
وی بیان داشت: با بررسی آمار خدمات رسانی اورژانس 115، تصادفات و بیماریهای قلبی و عروقی در مازندران به ترتیب بیشترین فراوانی را دارد و اورژانس 115 به صورت شبانه روزی در خدمت هم استانی ها و مسافران و گردشگران می باشد.
وی افزود: با توجه به شروع طرح سالم سازی دریا از خردادماه، اورژانس 115 در قالب 30 پایگاه فعالیت خواهد داشت. دکتر مصدری تعداد نیروهای شاغل در اورژانس 115 استان مازندران را 475 نفر اعلام کرد.
سمینار سه روزه  مدیریت اورژانس بیمارستانی در رامسر برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal