حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/22 تعداد بازدید : 439
استقرار پزشكان متخصص در اورژانس بيمارستان هاي دولتي
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در حاشيه نشست نهايي مسئولان دانشگاه‌هاي قطب درمان شمال كشور و مسئولان معاونت درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي گفت: پزشكان متخصص در اورژانس شلوغ بيمارستان هاي دولتي مقیم می شوند.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در حاشيه نشست نهايي مسئولان دانشگاه‌هاي قطب درمان شمال كشور و مسئولان معاونت درمان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي گفت: پزشكان متخصص در اورژانس شلوغ بيمارستان هاي دولتي مقیم می شوند.
دكتر محمد مهدی ناصحي ، با اشاره به استقرار پزشکان متخصص در زمينه هاي داخلي، اطفال، جراحي و زنان به صورت تمام وقت در اورژانس های شلوغ بیمارستانی استان افزود: استان مازندران به 6 بلوک  تقسیم شده  و پزشکان متخصص برای ارایه خدمات درمانی مناسب در مراکز اورژانس بیمارستانهای بلوک به طور تمام وقت مستقر خواهند شد.
وی کاهش دغدغه های مردم ، ارتقا شاخص خدمات در مراکز اورژانس بیمارستانها و جلب رضایت مردم از جمله مزایای حضور مستمر پزشکان در مراکز اورژانس بیمارستانهای استان اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد: با استقرار این افراد خدمات بهتری به شهروندان ارایه شود.
قايم مقام وزير بهداشت در مازندران با بيان اينكه برخي از ساختارهاي فيزيكي اورژانس هاي استان اشكال دارد تصريح كرد: به منظور افزایش ارتقا خدمات اورژانس مراکز درمانی استان، فضای فیزیکی 8 بیمارستان استان بهسازی می شود.
دكتر ناصحي با بيان اينكه عملیات بازسازی اورژانس بیمارستانهای امام خمینی(ره)، فاطمه الزهرا (س)، سوانح و سوختگی شهید زارع و بوعلی در ساری در حال انجام است خاطرنشان ساخت: 50 درصد اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری تکمیل و بازسازی شده و تا دو ماه آینده این فضا تکمیل خواهد شد كه در صورت بهره برداري از ان به عنوان طب اورژانس نمونه كشوري محسوب مي شود.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران بيان داشت: بازسازی این مجموعه در سه بیمارستان دولتی ساری در حال انجام است و از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.
وی از جایگزینی اورژانس برخی از بیمارستانها در شهرهای چالوس، آمل، قایمشهر و بهشهر خبر داد و گفت: فضای مراکز اورژانس بیمارستانی در این شهرها با ایجاد بیمارستانهای جایگزین  مناسب تر خواهد شد.
دكتر ناصحي با اشاره به اينكه اورژانس هاي جديد از نظر فيزيكي مشكل ندارند گفت: براي تجهيز مراکز اورژانس بیمارستانهای دولتی در سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با اشاره به تصویب مبلغ 6 هزار میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با تصویب این اعتبار، فرانشیز بیمارستانهای دولتی حذف و خدمات بهتری به مردم ارایه می شود.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به افزایش برخی از بیماریها همچون سرطان، قلب و عروق و دیابت بیان داشت: مراکزی برای تحقیق در این زمینه راه اندازی شده که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد کاهش این بیماریها در جامعه باشیم.
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، تبادل نظر ، بيان نقاط قوت و ضعف دانشگاه هاي علوم پزشكي همجوار و نيز الگو برداري و مقايسه عملكردي از سايردانشگاهها ونيز بيان فرايند هاي مهم در حوزه درمان ، عموميت در حل مشكلات درماني را از مهمترين اهداف اين نشست دانست و گفت: اين نشستها توجه وزارت بهداشت به مازندران و نيز ارتقا امكانات درماني را به خود جلب مي نمايد.
وي با اشاره به مشابهت برخي از معضلات و بيماريهاي حوزه درمان در استانهاي همجوار است افزود: به دليل گردشگر پذير بودن در استانهاي شمالي ، اين شباهت بيشتر نمود دارد.
استقرار پزشكان متخصص در اورژانس بيمارستان هاي دولتي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal