حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/25 تعداد بازدید : 389
تفویض اختیار دولت به استانداریها
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهورگفت : دولت به استانداریها تفویض اختیار می کند
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهورگفت : دولت به استانداریها تفویض اختیار می کند
 معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهور در کمیته بررسی مسایل و مشکلات دستگاههای اجرایی استان که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد، از تفویض اختیار در بخش های مختلف به استانداری های کشور خبر داد .
احمد بزرگیان با اعلام خبر بالا، گفت: بنا بر تاکید دکتر احمدی نژاد مبنی بر اینکه استانها وابسته به مرکز نباشند و خود کارشان را انجام دهند این تفویض اختیار در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در همین راستا تمرکز زدایی و واگذاری مسولیت از حوزه مرکز به استانها و به تبع آن از استانها به شهرستانها در حال پیگیری است.
احمد بزرگیان یکی از فواید تفویض اختیار به استانداریها را کوتاه کردن مسیر فرایند های تصمیم گیری دانست و افزود:  امیدواریم طی هفته آینده بخش نامه تفویض اختیار به استانداریهای کشور ابلاغ شود.
 معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهور برگزاری کمیته بررسی مسایل و مشکلات دستگاههای اجرایی استان را با هدف برطرف ساختن موانع دستگاههای اجرایی مانند ایجاد پستهای جدید و تامین نیروهای مورد نظر برای اجرای طرح تفویض اختیار به استانها عنوان و تصریح کرد: استانداریها نیز به تجزیه و تحلیل منطقه ای با مصادیق درست بپردازند تا کارگشایی در این زمینه صورت گیرد.
احمد بزرگیان ، عدم گسترش ساختار دولت را یکی از سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: در برنامه 5 ساله توسعه کشور و قانون خدمات کشوری پیش بینی شده سالانه 4 درصد تصدی گری دولت و نیز 2 درصد نیروی انسانی در این ساختار کاهش یابد.
وی ادامه داد: اگر این تصدی ها تفکیک نشود تفویض اختیار نیز عملی نخواهد شد.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه و سرمایه انسانی رییس جمهور با بیان اینکه با کاهش تصدی گری دولت بخش خصوصی نیز وارد میدان می شود گفت: این کار بار دولت را سبک کرده و مردم نیز در کارهای خود دخیل می شوند
رییس دانشگاه علم پزشکی مازندران در این جلسه ، گفت: انتظار می رود با تفویض اختیار به استانداریها، در حوزه سلامت نیز گره گشایی صورت گیرد.
دکتر ناصحی تصریح کرد: امیدواریم نگاه مثبت دولت به کشور بتواند برخی از مشکلات را از بین ببرد.
دکتر حسین رنجبران معاون منابع توسعه و نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی بااشاره به گردشگر پذیر بودن استان و نیاز به ارایه خدامت مطلوب به مسافران گفت: با توجه به اینکه مازندران در طول سال پذیرای مسافران و گردشگران است از مسولان کشوری می خواهیم مازندران را بصورت ویژه  ببینند .


تفویض اختیار دولت به استانداریها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal