حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/02 تعداد بازدید : 611
آغاز به کار سرشماری طرح پزشک خانواده در مازندران
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه آغاز سرشماری طرح پزشک خانواده گفت: به منظور اجرا شدن طرح پزشک خانواده ، سرشماری نفوس از اول خرداد ماه به مدت یک ماه در مازندران آغاز شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه آغاز سرشماری طرح پزشک خانواده گفت: به منظور اجرا شدن طرح پزشک خانواده سرشماری نفوس از اول خرداد ماه به مدت یک ماه در مازندران آغاز شده است.
دکتر محمد رضا میرزایی با بیان اینکه سرشماری از خانوارهای شهری به عنوان فاز اول اجرای طرح پزشک خانواده محسوب می شود افزود: در این مرحله مشخصات پایه ای پرونده الکترونیک خانوارها جمع آوری می شود.
وی تصریح کرد: در مرحله دوم اجرای این طرح، خانواده ها با انتخاب پزشک مورد نظرخود، پرونده سلامت را که شامل سوابق بیماری و خدمات پزشکی دریافت شده می باشد، تکمیل می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با تاکید بر اینکه اول مرداد ماه امسال پزشکان سطح یک در مراکز مجری طرح پزشک خانواده مستقر می شوند خاطرنشان ساخت: تمامی افراد باید برای ویزیت اول به این مراکز مراجعه کنند.
دکتر میرزایی ضمن اشاره به اختصاص 6 هزار میلیارد تومان برای ارتقا نظام سلامت در کشور، ادامه داد: براساس پیش بینی های انجام شده تیرماه امسال پرونده الکترونیکی سلامت افراد در مازندران آماده می شود.
وی خرید بیش از 1700 دستگاه رایانه و 340 دستگاه لپ تاب و پرینتر و نیز خطوط اینترنتی برای روستاها را از اقدامات اولیه  برای تجهیز مراکز مجری طرح  پزشک خانواده عنوان و تصریح کرد: در مازندران بیش از 7 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار اولیه برای اجرای طرح مذکور پیش بینی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  با اشاره به اینکه برای هر 10 هزار نفر یک مرکز مجری تعریف شده  گفت: برای فاز اول این طرح بیش از 2 هزار آمارگیر از رابطین سلامت-بهورزان و.. بهره می بریم و  درهمین راستا در مرکز استان نیز از 200 آمارگیر استفاده می شود.
دکتر میرزایی ضمن تاکید بر اینکه تمامی خدمات ارایه شده در این طرح رایگان خواهد بود افزود: در نقاط شهری مازندران 115 مرکز مجری با یک پزشک رسمی و 15کادر درمانی شامل 3 پزشک عمومی، پرستار و ماما و...تعریف شده است.
وی با بیان اینکه در بخش خصوصی نیز به 345 پزشک  ، نیاز داریم گفت: در نظام ارجاع فرد در صورت نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیمارستانها و یا مراکز خصوصی طرف قرار داد ارجاع داده می شود.
دکتر میزایی از صدور دفترچه سلامت ایرانیان همزمان با اجرای طرح پزشک خانواده خبر داد و افزود: در مواقع اورژانس ومسافران خارج از استان می توانند بدون ارجاع، به سطوح 2 و 3  مراجعه کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  ادامه داد: به ازای هر 30 هزار نفر یک مرکز شبانه روزی نیز پیش بینی شده است.
دکتر میرزایی گفت : اجرای طرح پزشک خانواده را بزرگ ترین پروژه سلامت در تاریخ ایران است.
آغاز به کار سرشماری طرح پزشک خانواده در مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal