حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/04 تعداد بازدید : 436
همايش آموزش سيستم مراقبت از خون در مركز آموزشي، درماني امام خميني(ره) ساري
آموزش سيستم مراقبت از خون يا همويژولانس با هدف حفظ سلامت دريافت كنندگان خون و استفاده كنندگان از فراوردهاي خوني در مركز آموزشي، درماني امام خميني(ره) ساري برگزار شد.

همايش آموزش سيستم مراقبت از خون يا همويژولانس با هدف حفظ سلامت دريافت كنندگان خون و استفاده كنندگان از فراوردهاي خوني در مركز آموزشي، درماني امام خميني(ره) ساري برگزار شد.
" علي رضا رستميان " روز پنجشنبه در حاشيه همايش آموزش سيستم مراقبت از خون در مركز آموزشي، درماني امام خميني(ره) ساري به خبرنگاران گفت : . از ايجاد سيستم مراقبت از خون در تمامي بيمارستان هاي استان تا شش ماهه اول سال 91 خبر داد و گفت : بر اساس اين سيستم در هر بيمارستان، يك پزشك ارشد مراقبت از خون مستقر مي شود و اين پزشك موظف است عوارض خون و فراوردهاي آن را  بعد از تشخيص و تاييد  به دفتر همويژولانس ارسال كند
مسول آموزش اداره كل انتقال خون مازندران اولين گام براي استقرار سيستم مراقبت از خون را آشنايي كادر درماني دانست و اظهار داشت: اين سيستم آموزشي با اقدامات اصلاحي و نظارت ويژه  زنجيره خون و فروردهاي خون را ارتقا مي بخشد و در رتبه بندي و اعتبار بخشي مراكز درماني لحاظ مي شود.
مسول آموزش پايگاه انتقال خون مازندران پيش بيني كرد آموزش كادر درماني بيمارستان هاي استان تا بزودي به پابان برسد و تصريح كرد: تا كنون اين روند در بيمارستانهاي امام علي(ع) آمل، بهشهر،  فاطمه الزهرا (س)  و امام خميني (ع) ساري انجام شده است و درهفته آينده نيز در مراكز درماني شهرهاي نور و بوعلي سيناي ساري انجام مي شود .
وي از برگزاري همايش آموزش سيستم مراقبت از خون در مركز آموزشي در مركز  درماني امام خميني(ره) ساري خبر داد و گفت : همايش آموزش سيستم مراقبت از خون يا همويژولانس با هدف حفظ سلامت دريافت كنندگان خون و استفاده كنندگان ازخون و  فراوردهاي خوني در اين مركز درماني برگزار شد.
وي گفت : براساس اين سامانه عارضه هاي خوني بعد از شناسايي و مستند سازي تجريه وتحليل مي شود و اقدامات لازم براي جلوگيري از موارد مشاهده شده به عمل مي آيد.
رستميان با بيان اينكه اين فرايند آموزشي با همكاري وزارت بهداشت و سازمان انتقال خون انجام مي شود، افزود:اين سيستم از ابتداي زنجيره انتقال خون تا آخرين حلقه تزريق خون و فراورده هاي آن را شامل مي شود.
مسول آموزش پايگاه انتقال خون مازندران در خصوص چگونگي مستند سازي عارضه خوني و فراوردهاي آن گفت: وي هدايت و ارتقا تزريق خون در بيمارستانها را يكي ديگر از اهداف سيستم مراقبت از خون عنوان و تصريح كرد: بعد ازبعد از اتمام آموزش در تمامي بيمارستانها، اين سيستم عملياتي خواده شد.
رستميان  از ارائه آموزش به تمامي حاملين خون مراكز درماني استان خبر داد و گفت : خون و فروارده هاي آن فقط تحويل اين افراد مي شود .
مسول آموزش پايگاه انتقال خون مازندران در ادامه سخنانش عدم كمبود خون و فراوردهاي آن در استان اشاره كرد و گفت : در حال حاضر  كمبود خون در استان وجود ندارد و تنها منبع دريافتي خون ، مردم هستند.
وي ضمن بيان اينكه ميزان دريافت خون از استانهاي ديگر نسبت به سالهاي گذشته كاهش يافته است ، خاطرنشان كرد : مردها 4 بار و خانمها 3 بار در طول سال مي توانند خون خود را اهدا كنند.
مسول آموزش پايگاه انتقال خون مازندران، حداقل 17 سال، داشتن حداقل 50 كيلوگرم وزن و ارايه كارت ملي براي كساني كه بار نخست اقدام به اهدا خون مي نمايند الزامي است.

همايش آموزش سيستم مراقبت از خون در مركز آموزشي، درماني امام خميني(ره) ساري
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal