حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/06 تعداد بازدید : 375
سیگار دروازه ورود به اعتیاد است
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران درجمع خبرنگاران به مناسبت فرارسيدن هفته بدون دخانيات گفت: سیگار دروازه ورود به اعتیاد است
سیگار دروازه ورود به اعتیاد است
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران اعلام كرد: سیگار دروازه ورود به اعتیاد است
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران درجمع خبرنگاران به مناسبت فرارسيدن هفته بدون دخانيات گفت: سیگار دروازه ورود به اعتیاد است
دكتر محمدرضا ميرزايي با اشاره به اينكه 4 تا 10 خرداد ماه به عنوان هفته بدون دخانيات نامگذاري شده است تصريح كرد: سیگار  4 هزار نوع سم در خود قرار داده كه منجر به بروز دهها بيماري مي شود.
وي ضمن اشاره به اينكه سيگار در ابتلا به بيماريهاي گوارشي، قلبي، ريوي و سرطان نقش مستقيمي دارد افزود: بيش از 10 درصد ، شامل 7 ميليون نفر از جمعيت انساني كشور به مصرف سيگار و قليان اعتياد دارند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اعلام این مطلب که مصرف قلیان بسیار خطرناکتر از سیگار است افزود : متاسفانه اين آفت در بين جوانان و زوجهاي جوان و نيز دختران نیز مشاهده می شود که ضربه تاثیر گذاری بر سلامت جامعه در حال و آینده وارد می کند .
وي ضمن اعلام اينكه 12 درصد افراد بالاي 15 سال  در كشور مصرف كننده مواد دخاني از جمله سيگار و قليان هستند  افزود: در سال گذشته 5 هزار و 790 قليان در استان جمع آوري و به آتش كشيده شد.
دكتر ميرزايي با بیان اينكه توزيع قليان در نزديكي مراكز آموزشي  ممنوع است ، ادامه داد: قليان به اندازه بيش از 40 نخ  سيگار سموم وارد بدن مي كند.
دكتر ميرزايي با بيان اينكه بيش از 10 ميليون نفر در كشور سيگار مصرف مي كنند، خاطرنشان ساخت: هر 6 ثانيه يك نفر در دنيا به دليل مصرف سيگارجان خود را از دست مي دهد و همچنين براساس آمارهاي اعلام شده تلفات سيگار 3 برابر حوادث جاده اي عنوان مي شود. 
وي ادامه داد: افرادي كه در معرض دود قليان قرار مي گيرند نيز به اندازه مصرف  6 تا 8 نخ سيگار در معرض آسيب هستند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران از افزايش زنان و دختران به مصرف مواد دخاني به ويژه سيگار خبر داد و گفت: روزانه در حدود 250 ميليون زن در كشورهاي توسعه يافته  سيگار مي كشند و در آينده اين رقم در بين زنان ساكن كشورهاي در حال توسعه نيز ممکن است افزايش يابد.
دكتر ميرزايي افزود: از جمعيت بيش از يك ميلياردي جامعه سيگاري در جهان ، 20 درصد را زنان تشكيل مي دهند.
وي متوسط طول عمرزنان سيگاري را 14 سال كوتاه تر از زنان غير سيگاري عنوان و تصريح كرد: اگر استعمال دخانيات در ميان زنان به اندازه مردان  شود، بزرگترين فاجعه در سلامت نسل بشر رخ مي دهد.
سیگار دروازه ورود به اعتیاد است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal