حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/09 تعداد بازدید : 378
اورژانس ساحلی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت است
رییس مرکز مدیریت و فوریتهای پزشکی کشور: اورژانس ساحلی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت است
رییس مرکز مدیریت و فوریتهای پزشکی کشور: اورژانس ساحلی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت است
رییس مرکز مدیریت و فوریتهای پزشکی کشور در مراسم افتتاحیه گردهمايي روساي مراكز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي گفت: استقرار اورژانس ساحلی در سواحل شمال و جنوب كشور یکی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت است.
دکتر غلامرضا معصومی در سخناني، با اشاره به اينكه امداد ساحلی در کنار سایر نیروهای امدادی از جمله نیروهای هلال احمر براي ارايه خدمات امدادي به مردم و مسافران در طرحهای سالم سازي دریا مستقر است افزود: دستگاههای متولی در این حوزه بايد با يكديگر همکاری كنند.
وي تصريح كرد:  نجات غریق در خارج از طرح دريا از جمله وظایف سازمان بنادر و کشتیرانی محسوب مي شود ولي در سالهای اخیر حضور اين سازمان در اين زمينه کمرنگ بوده است.
معصومی با اشاره به تصویب اعتبار برای امداد هوایی در سال جاری بیان داشت: با تصویب این بودجه شاهد تحولات در این حوزه خواهیم بود.
رييس اورژانس كشور، كمبود نيروي انساني و اعتبار را از مشكلات مراكز اورژانس دانست و خاطرنشان ساخت: بنا بر دستورات وزير بهداشت در صدد رفع اين مشكلات هستيم.
دكتر معصومي به ارايه پيشنهاد حضور كارشناسان فرايند پيشگيري از حوادث در طرح پزشك خانواده اشاره و تصريح كرد: وزارت بهداشت متولي سلامت است لذا نمي تواند خود را در پيشگيري از حوادث دور بداند.
وي به كاهش تعداد ماموریتهای انجام شده توسط مرکز اورژانس كشور در سال گذشته خبر داد و گفت: کاهش در سال گذشته بیش از 2 میلیون و 40 هزار ماموریت انجام شد.
معصومی کاهش ماموریتهای تصادفی را از مهمترین عوامل کاهش ماموریتهای این مرکز اعلام کرد و بیان داشت: برای اولین باردر سال گذشته شاهد کاهش ماموریتهای تصادفی در کشور بودیم که نوید بخش خوبی است.
وی به کاهش 10درصدي فوتی های تصادفی در قانون  برنامه پنجم توسعه اقتصادی اشاره و تصريح كرد: تعداد تصادفات سال 90 نسبت به سال قبل 7/13 درصد بود که از کاهش درنظر گرفته شده در برنامه پنجم هم بیشتر بوده است.
وی تعداد فوتی های تصادفی سال گذشته را 20 هزار و 68 نفر رسید دانست و گفت: دراين زمينه نسبت به سال 89 از كاهش سه هزار نفري برخودار بوده ايم، كه نشان دهنده تلاش نیروهای امدادی از جمله اورژانس است.
رييس اورژانس كشور، با بيان اينكه12هزار میلیارد تومان اعتبار برای مقاوم سازی و جایگزینی بیمارستانهای کشور نیاز است گفت: سازمان مدیریت بحران کشور خواستار تامين اين مقدار اعتبار براي ارايه خدمات بهتر به مردم است.
اورژانس ساحلی از اولویتهای مهم وزارت بهداشت است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal