حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/20 تعداد بازدید : 198
مردم از ذبح دام به صورت سنتی پرهیزکنند
رییس آزمایشگاه مرجع كشوری آربوویروس ها و تب های خونریزی دهنده ویروسی انیستیتو پاستور ایران:مردم از ذبح دام به صورت سنتی پرهیزکنند
رییس آزمایشگاه مرجع كشوری آربوویروس ها و تب های خونریزی دهنده ویروسی انیستیتو پاستور ایران:مردم از ذبح دام به صورت سنتی پرهیزکنند
رییس آزمایشگاه مرجع كشوری آربوویروس ها و تب های خونریزی دهنده ویروسی انیستیتو پاستور ایران به مردم هشدار داد از ذبح و تهیه گوشت به صورت سنتی خودداری کنند و از گوشتهایی که با نظارت دامپزشکی در کشتارگاههای صنعتی ذبح می شوند استفاده نمانید.
دکترصادق چيني كار در کنفرانس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ، این بیماری را نوعی بیماری مشترک بین انسان  ودام عنوان و تصریح کرد: این بیماری 50 تا 80 درصد  منجر به مرگ می شود.
وی کنه را مهمترین حامل ویروس cchf دانست و افزود: این ویروس در گستره بزرگی از جهان قرار دارد که از طریق خون و ترشحات دامهای ناقل این بیماری به انسان سرایت می کند.
رییس آزمایشگاه مرجع كشوری آربوویروس ها و تب های خونریزی دهنده ویروسی انیستیتو پاستور ایران ، با اشاره به اینکه کشورهای همسایه ایران از جمله پاکستان، افغانستان، کویت، مصر و عربستان و ... با این بیماری  مواجه هستند خاطرنشان ساخت: خونهای مشکوک به این بیماری در 3 دوره نمونه گیری می شوند.
دکتر چینی کار  گفت: رعایت بهداشت و نكات ایمنی در جلوگیری از شیوع این بیماری بسیار موثر است و مردم به خصوص كسانی كه با دام سروكار دارند این موارد را رعایت كنند.
رییس آزمایشگاه مرجع كشوری آربوویروس ها و تب های خونریزی دهنده ویروسی انیستیتو پاستور ایران ، ترشحات خونی دام آلوده را از مهمترین عامل انتقال بیماری تب كریمه كنگو به انسانها دانست و خاطرنشان ساخت: افرادی كه با ذبح دام سروكار دارند باید از امكانات حفاظتی همچون ماسك ، دستكش و عینك استفاده نمایند.
دکتر چینی کار، گوشت های تازه كه بلافاصله قطعه قطعه شده و مورد مصرف قرار می گیرند را بسیار خطرناك دانست و گفت: این گوشتها باید 12 ساعت در حرارت 4 درجه نگهداری شوند تا ویروس تب كریمه كنگو در لاشه های گوشت دام از بین رود.
وی با اشاره به اینکه تهیه واكسن بیماری كریمه كنگو كاری زمانبر و طولانی است افزود: تاكنون واكسن این بیماری تهیه نشده است.
چینی كار ادامه داد: بیشتر مبتلایان به تب کریمه کنگو مرد و در سنین بین 20 تا 40 سال هستند.
وی اظهار داشت: دامداران، کشاورزان و پزشکان در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند و باید رعایت موارد بهداشتی را جدی بگیرند
مردم از ذبح دام به صورت سنتی پرهیزکنند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal