حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/20 تعداد بازدید : 453
تاکنون 220 هزار خانوار شهری سرشماری شدند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه کنفرانس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به خبرنگاران گفت: به منظور اجرای طرح پزشک خانواده تا کنون 220 هزار خانوار شهری مازندرانی سرشماری شدند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران: تاکنون 220 هزار خانوار شهری سرشماری شدند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه کنفرانس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به خبرنگاران گفت: به منظور اجرای طرح پزشک خانواده تا کنون 220 هزار خانوار شهری مازندرانی سرشماری شدند
دکتر محمد رضا میرزایی در سخنانی طرح پزشک خانواده را قانون 32 و 35 برنامه پنج ساله توسعه دولت عنوان و تصریح کرد: براساس مصوبه دولت این طرح امسال به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی هدف از اجرای طرح پزشک خانواده را ارتقا سلامت افراد جامعه و انجام سطح بندی درست نظام ارجاع  دانست و افزود: در فاز اول این طرح، سرشماری جمعیت شهری از اول خرداد ماه امسال به مدت یک ماه در حال اجراست.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه قریب به 60 درصد ازجمعیت استان سرشماری انجام شد، ادامه داد: تا کنون 220 هزار خانوار شهری در استان سرشماری شدند وداده های اطلاعاتی سلامت  270 هزار خانوار از جمعیت روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز در سامانه اطلاعاتی به ثبت رسیده است.
دکتر میزرایی تصریح کرد: مازندران از نظر ثبت اطلاعات جمعیت روستایی بعد از استانهای اصفهان و گلستان در رتبه سوم قرار دارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه تاپایان خرداد ماه سرشماری افراد انجام خواهد گرفت گفت: در تیرماه امسال نیز بانک اطلاعاتی سلامت افراد تکمیل خواهد شد.
دکتر میزایی در بخش دیگری از سخنانش به گزیده شدن 8 حیوان و 7 انسان توسط سگی هار در یکی از روستاهای مازندران طی ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: با واکسینه کردن افراد گزیده شده ونیز معدوم سازی سگها از بروز بیماری هاری جلوگیری به عمل آمد.
وی معدوم سازی سگهای ولگرد و بیمار را نیاز جدی استان دانست و گفت: این امر در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و نیزشهرستانها در دستور کار قرار گیرد. 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه سالانه 5 هزار حیوان گزیدگی در استان گزارش می شود افزود: برای واکسیناسیون و سرم تراپی افراد گزیده شده ، سالانه 700 میلیون تومان هزینه می شود.
دکتر میرزایی شناسنامه و قلاده دار شدن سگهای خانگی  را در سلامت آنها موثر دانست و گفت: دانش آموزان و خانواده ها نیز باید بیشتر دقت کنند و از بازی و یا آزار این حیوانات بپرهیزند.
وی جمع آوری سگهای ولگرد را کار مشترک نیروی انتظامی، دامپزشکی با مسولیت شهرداری و شوراهای شهر دانست و خاطر نشان ساخت: ما نیز در این امر به آنها کمک خواهیم کرد.
تاکنون 220 هزار خانوار شهری سرشماری شدند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal