حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/20 تعداد بازدید : 306
ایجاد بخش درمانی، ویژه بیماران روانی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری
رییس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری از اختصاص بخش مجزا به بیماران روانی که دچار مشکل جسمی و یا بیماری می شوند دراین بیمارستان خبر داد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری خبر داد: ایجاد بخش درمانی، ویژه بیماران روانی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری از اختصاص بخش مجزا به بیماران روانی که دچار مشکل جسمی و یا بیماری می شوند دراین بیمارستان خبر داد.
دکتر عالیه زمانی در گفتگویی ضمن بیان خبر بالا، افزود: به منظور ارایه خدمات مناسب به بیمارانی که مشکل روانی دارند و دچار بیماری می شوند بخش مجزای  8 تختی ویژه این بیماران ، پیش بینی شده است.
وی، راه اندازی بخش ویژه سایسوماتیک را در راستای گسترش بخشهای آموزشی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: برای این بخش از گرایشهای فوق تخصصی روانشناسی سایسوماتیک  استفاده خواهد شد.
دکتر زمانی، به ساخت و گسترش اورژانس این بیمارستان به عنوان بزرگترین اورژانس بیمارستانی در سطح استان اشاره و تصریح کرد: این اورژانس در یک هزار متر مربع در حال ساخت می باشد و در حال حاضر یک سوم آن در حال خدمت دهی به مراجعه کنندگان است.
وی ارایه  خدمات قلبی، ریوی و جراحی و... را از مهمترین خدمات منحصر به فرد در این بخش عنوان و تصریح کرد: در این اورژانس برای نخستین بار دوره های تخصصی طب اورژانس راه اندازی شده و در مهرماه امسال نیز 6 رزیدنت در این زمینه جذب خواهد کرد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری  ادامه داد: پزشک اورژانس در این اورژانس 24 ساعته مستقر است .
دکتر زمانی با اشاره به برگزاری دوره های فوق تخصصی بیهوشی، گوارش و طب اورژانس در این مرکز گفت: پیگیر برگزاری دوره های آموزشی جراحی مغز و اعصاب هستیم لذا طی تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دستیار مغز و اعصاب به صورت گردشی بین بیمارستان امام خمینی(ره) ساری و تهران حضور خواهد یافت.
وی اظهار داشت: بخش جراحی مغز نیز از 18 تخت به 20 تخت افزایش یافته است.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری با بیان این که بخش عمده ای از دستیاری در رشته های مهم ، طی دو سال اخیر در این مرکز اضافه شده، گفت: معتقدم در سیستم های آموزشی، خدمات درمانی به صورت علمی ارایه می شود لذا این امر منجر به افزایش کیفیت و ارایه خدمات به روز خواهد شد.
دکتر زمانی ، بازسازی، گسترش و بهبود تجهیزات آزمایشگاه مرکزی بیمارستان در 450 مترمربع و احداث ساختمان 4 طبقه خیرین به عنوان مرکز سرطان شناسی را از دیگر پروژه های در حال ساخت مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری عنوان و تصریح کرد: آزمایشگاه مرکزی بیمارستان امام خمینی (ره) ساری در 450 متر مربع با امکان انجام آزمایشهای گوناگون در حال ساخت است.
وی ضمن اشاره به اینکه ساختمان خیرین در سال 90 از طریق اعتبارات ملی و حمایت خیرین در حال ساخت است افزود: در این ساختان مرکز سرطان شناسی، ICU و IVF مستقر خواهد شد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری ارتقا خدمات درمانی و گسترش بخشهای آموزشی را از سیاستهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست و گفت: روند احداث این ساختمان از پیشرفت خوبی برخوردار است و براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر زمانی به بخش IVF بیمارستان مذکور اشاره و تصریح کرد: این بخش تنها بخش نازایی دولتی در استان محسوب می شود که بازدهی آن در حد استانداردهای دنیاست.
وی از افزایش 3 اتاق عمل به مجموعه اتاقهای عمل این بیمارستان در راستای کوتاه کردن لیست انتظار عمل  خبر داد و اظهار داشت: تعداد اتاق های عمل در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری به 13 اتاق خواهد رسید.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری افزایش تختهای بخش فوق تخصصی گوارش به 12 تخت، راه اندازی سرویس اداره درد برای کنترل درد بیمارانی که دچار درد مزمن هستند و اختصاص 4تا 6 تخت ccu به این قسمت و نیز تعویض اکو ، تجهیزات رادیوتراپی و... را از دیگر اقدامات این مرکز آموزشی درمانی عنوان کرد.
دکتر زمانی با بیان اینکه پروژه های عمرانی این مرکز با دو هدف اصلی تعریف می شود گفت: رفع کمبودها و تامین نیازهای مجموعه بیمارستانی و نیز گسترش واحدها و فعالیتهای آموزشی در سطوح تخصصی و فوق تخصص از جمله اهداف پروژه های این بیمارستان می باشد.
دکتر زمانی متوسط درصد اشغال تخت بیمارستانی را 81 درصد در سال گذشته دانست و گفت: از 328 تخت مصوب ، 290 تخت در سال گذشته فعال  بوده است.
وی تغییر شیوه زندگی را نیز عامل بروز برخی از بیماریها دانست و افزود: با توجه به اقدامات درحال انجام در آینده نزدیک شاهد تغییرات و تحولات مهمی در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری خواهیم بود.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری از مراجعه کنندگان خواست به مجموعه درمانی این مرکز اعتماد داشته و به آنان در امر خدمت رسانی به بیماران کمک کنند.
گفتنی است مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری دارای 840 پرسنل، 115 دستیار،  60 انتر و 150 پزشک در گروههای تخصی و فوق تخصصی است که 110 نفر از این افراد عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شمار می روند.
ایجاد بخش درمانی، ویژه بیماران روانی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal