حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/25 تعداد بازدید : 426
انجام عمل جراحی مغز و اعصاب با روشهای جدید در ساری
نخستین عمل جراحی مغز و اعصاب با بکارگیری تجهیزات پیشرفته (دستگاه ناویگیشن) امروز (پنج شنبه) با حضور تیم جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری برگزار شد.
نخستین عمل جراحی مغز و اعصاب با بکارگیری تجهیزات پیشرفته (دستگاه ناویگیشن) امروز (پنج شنبه) با حضور تیم جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری برگزار شد.
دکتر سیدابراهیم کتابچی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه این عمل جراحی با اشاره به اینکه مازندران پس از تهران، دومین استانی است که با بکارگیری دستگاه ناویگیشن اقدام به عمل جراحی کرده است به خبرنگاران گفت: تیم 12 نفره از متخصصین بخشهای جراحی مغز و اعصاب بیمارستان سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران در این جراحی شرکت کردند.
وی ظرفیت تعداد عمل جراحی مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی(ره) ساری را روزانه 7 عمل، اعلام کرد و گفت: در حال حاضر با تلاش مسولین امکان 5 عمل جراحی مغز و اعصاب در روز در این مکان مهیا شده است
فوق تخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه در حال حاضر عمل جراحی مغز و اعصاب فقط در روزهای پنج شنبه هرهفته صورت می گیرد تصریح کرد: با راه اندازی این بخش امکان عمل جراحی هر روزه انجام خواهد شد.
دکترکتابچی از راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب در آینده نزدیک در این مجوعه دانشگاهی خبر داد و گفت: با راه اندازی این بخش 3 دستیار این حوزه جذب دانشگاه علوم پزشکی مازندران خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک 5 جراح مغز و اعصاب در این مجموعه درمانی مستقرمی شوند افزود: با استقرار این 5 جراح ،به صورت 24 ساعته خدمات درمانی لازم را به بیماران ارایه خواهد شد.
دکترکتابچی کاهش هزینه های درمانی، کم شدن زمان عمل، کاهش عوارض ناشی از عمل و خطا را از جمله مزایای عمل جراحی با این دستگاه دانست و گفت: بیمارانی که برای این عمل به سایر استانها همچون تهران مراجعه می کردند می توانند به این مجموعه درمانی مراجعه کنند.
وی با اشاره به بکارگیری نیروهای خبره و متخصص و همچنین استفاده از تجهیزات پیشرفته  در جراحی مغز واعصاب ،گفت: این عمل با بکارگیری بهترین نیروهای کادر پزشکی همچون جراح عمومی، قلب و عروق،اعصاب و همچنین کادر بیهوشی و اتاق عمل  صورت می گیرد
دکترکتابچی از اعزام دوجراح مغز و اعصاب  برای گذراندن دوره لازم  در آینده نزدیک به تهران خبر داد و گفت: این نیروهای متخصص دوره درمان درد ستون فقرات بعد از عمل جراحی را فرا خواهند گرفت.
وی ضمن قدردانی از پیگیریهای مسولان استانی در بخش درمان تصریح کرد: رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و استاندار و نماینده ولی فقیه در استان پیگیر امور مربوط به ارایه خدمات جراحی مغز واعصاب هستند.
انجام عمل جراحی مغز و اعصاب با روشهای جدید در ساری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal