حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/25 تعداد بازدید : 244
رییس همایش خردسودگی: رشد 3.2 برابری جمعیت سالمند در ایران
رئیس مرکز تحقیقات روان پزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بیان اینکه جمعیت سالمند ایران طی 4 دهه گذشته 3.2 (سه و دو)برابر شده افزود:1.6 از حدود 6.1 (یک و شش) میلیون نفر جمعیت سالمند ایران طی سال 1345، به 5.1 (پنج و یک)میلیون نفر در سال 1385 رسیده است.
رئیس مرکز تحقیقات روان پزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
رشد 3.2 برابری جمعیت سالمند در ایران
رئیس مرکز تحقیقات روان پزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بیان اینکه جمعیت سالمند ایران طی 4 دهه گذشته  3.2 (سه و دو)برابر شده افزود:1.6 از حدود 6.1 (یک و شش) میلیون نفر جمعیت سالمند ایران طی سال 1345، به 5.1 (پنج و یک)میلیون نفر در سال 1385 رسیده است.
دکتر مهران ضرغامی در اولین کنفرانس خردسودگی در ساری ، با تاکید بر اینکه بررسی روند سالمندی در کشور نشان از تغیر ساختار جمعیتی  کشور می دهد تصریح کرد: پدیده سالمندی منجر به افزایش بیماریهای خاص این گروه و مسایل اجتماعی و اقتصادی می شود.
وی با اشاره به اینکه جمعیت افراد 60 سال به بالا در سال 1950 بیش از 250 میلیون نفر بوده است گفت: این تعداد در سال 2002 سه برابر شد.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تعداد سالمندان جهان در سال 2050 به حدود 2 میلیارد نفر افزایش یابد افزود: جمعیت سالمندان در سالهای 2025 تا 2030 به حدود سه و نیم برابر رشد کل جمعیت می رسد.
رییس همایش خردسودگی، خردسودگی یا دمانس را یکی از بیماریهای برجسته دوران سالمندی دانست و گفت: دمانس در کشورهای غربی پس از اختلالات خلقی، مصرف الکل و استئوآرتریت بیشترین بار را به جامعه تحمیل می کند.
وی ادامه داد: در کشور ما طی سالهای اخیر توجه ویژه ای به این مقوله شده است و در همین راستا دپارتمان حافظه و انجمن آلزایمر در کشور راه اندازی شد.
رئیس مرکز تحقیقات روان پزشکی و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، همایش خردسودگی را بعد از همایش روان پزشکی سالمندان، دومین حرکت جدی در این زمینه در شمال کشور دانست و گفت: این همایش در نظر دارد ضمن تاکید مجدد بر این پدیده مهم پزشکی، اجتماعی ، شاخه مازندران انجمن آلزایمر ایران را پی ریزی نماید.
گفتنی است اولین همایش یک روزه خردسودگی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دپارتمان حافظه دانشگاه علوم پزشکی تهران روز پنج شنبه در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور پزشکانی از تهران و مازندران برگزار شد.
رییس همایش خردسودگی: رشد 3.2 برابری جمعیت سالمند در ایران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal