حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/25 تعداد بازدید : 311
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:قرآن کانون اخلاق است
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کنفرانس خردسودگی با تاکید بر اینکه قرآن کانون اخلاق است،گفت: در قرآن کریم برای دوره های مختلف زندگی، دستورالعملهایی بیان شده است.
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کنفرانس خردسودگی با تاکید بر اینکه قرآن کانون اخلاق است،گفت:  در قرآن کریم برای دوره های مختلف زندگی، دستورالعملهایی بیان شده است.
دکتر فرهنگ بابا محمودی در سخنانی اخلاق پزشکی در بیماران مبتلا به زوال عقلی را از جمله مسایل مهم در بخش درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد و گفت: رعایت اصول اخلاقی در این موارد از اهمیت والایی برخوردار است.
 وی دوران سالمندی را آسیب پذیرترین دوران زندگی آدمی دانست و افزود: هرخدمتی که به انسانها انجام می دهیم باید از روی کرامت و انسانیت باشد.
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران علم اخلاق را بر دو دسته عمومی و حرفه ای تقسیم نمود و گفت: یکی از موارد مهم در اخلاق حرفه ای ، رعایت اصول اخلاقی در حرفه پزشکی است.
وی با بیان اینکه در قرآن و سیره ائمه معصومین، اخلاق به درستی تعریف شده تصریح کرد: کمال انسانیت در حال خشک شدن است و ما به شاخ و برگ آن چنگ می زنیم .
 قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: در مکتب اسلام، انسانها دارای فضیلت و شرافت هستند لذا جان انسانها امانتی در دست پزشکان است که باید در حفظ آن تلاش کرد.
وی تلاش برای بهبود و شفای بیماران را از وظایف پزشکان دانست و گفت: پزشک وظیفه دارد علاوه بر رعایت حقوق بیمار، اسرار و حریم بیمار را نیز  حفظ کند.
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:قرآن کانون اخلاق است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal