حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/25 تعداد بازدید : 588
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد: جذب 20 هیات علمی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از جذب 20 هیات علمی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد و گفت: این اعضای هیات علمی پژوهشی در 4 مرکز تحقیقاتی این دانشگاه فعالیت خواهند کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از جذب 20 هیات علمی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد و گفت: این اعضای هیات علمی پژوهشی در 4 مرکز تحقیقاتی این دانشگاه  فعالیت خواهند کرد.
دکتر محمد آزاد بخت در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اعلام خبر بالا، افزود: پیش از این،  80 عضو هیات علمی  دانشگاه در بخش پژوهشی، آموزشی حضور داشتند که برای نخستین بار دانشگاه علوم پزشکی مازندران اقدام به جذب 20 هیات علمی در بخش پژوهشی نموده است.
وی تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه را 341 نفر عنوان و تصریح کرد: در سال 89  دانشگاه علوم پزشکی مازندران 212 عضو هیات علمی داشته است.
دکتر آزادبخت به دوبرابر شدن ردیف اعضای هیات علمی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ردیف اعضای هیات علمی دانشگاه  از 249 ردیف در سال 89 به 446 ردیف در سال جاری رسیده است.
معاون آموزشی با بیان اینکه  4هزار و 440 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان ساخت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته مقرر شد تا پایان برنامه پنج ساله توسعه  تعداد دانشجوهای این دانشگاه به بیش از 10 هزار نفر افزایش یابد.
وی از راه اندازی رشته های کارشناسی در 6 شهر مازندران خبر داد و افزود: در شهرستانهای آمل، بهشهر، قایم شهر، نور، نوشهر و رامسر شرایط برای جذب دانشجو فراهم خواهد شد .
دکتر آزادبخت ادامه داد: بنا داریم در شهر ساری صرفا رشته های فوق تخصص، تخصص، دکتری حرفه ای ایجاد کنیم.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی مازندران مزیت هدایت رشته های کارشناسی به سمت شهرستانها را، استفاده بهتر از پتانسیل موجود در شهرستانها و مدیریت توسعه همراه با عدالت عنوان کرد.
دکتر آزادبخت به تایید 4 رشته تحصیلی از ابتدای سال جاری تا کنون در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: در سال 89، تنها 46 رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران تدریس می شد که در سال جاری  این رقم به 72 رشته رسیده است.
وی خاطر نشان ساخت: در این دانشگاه 265 دانشجو در رشته دستیاری تخصصی-36 نفر در رشته توانمند سازی پزشک خانواده- یک هزار و 463 نفر در رشته دکتری حرفه ای- 172 نفر در مقطع کارشناسی ارشد- یک هزار و 495 نفر در کارشناسی پیوسته- 746 نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته و نیز 224 نفر در رشته فوریت در مقطع کاردانی در حال تحصیل هستند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بخش دیگری از سخنانش از تصویب 12 قطب آموزش پزشکی در کشور خبر داد و گفت: قطب بندی دانشگاههای علوم پزشکی بر اساس برنامه آمایش سرزمینی صورت گرفته است.
دکتر آزادبخت ، ویژگی های مشترک استانهای شمالی را از دلایل لزوم ایجاد قطب دانشگاهی در شمال کشور دانست و تصریح کرد: شاخصهایی مانند بیماری، مسایل دارویی و غذایی ، بهداشتی و... فرصت مغتنمی را برای دانشگاههای علوم پزشکی شمال کشور فراهم خواهد آورد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران  خبر داد: جذب 20 هیات علمی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal