حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/03/28 تعداد بازدید : 332
افزایش 30درصد سرانه بهداشتی خانوارها
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، در سومین کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان، گفت: سرانه بهداشتی خانوارها در دولت نهم و دهم ، 30 درصد افزایش یافته است که گام بزرگی در راستای رسیدن به مولفه های بهداشتی و سلامت است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، در سومین کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان، گفت:  سرانه بهداشتی خانوارها در دولت نهم و دهم ، 30 درصد  افزایش یافته است که گام بزرگی در راستای رسیدن به مولفه های بهداشتی و سلامت است.
هادی ابراهیمی  هدفمند شدن منابع حوزه سلامت، ارایه خدمات درمانی بهداشتی رایگان ، استقرار سامانه سلامت ایرانیان را از مزایای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع دانست و افزود: امید است با هماهنگی بین بخشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با سایر دستگاههای مرتبط، این طرح به نحو شایسته ای از اول مرداد ماه امسال عملیاتی شود.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و نص صریح قانون اساسی در دستو کار وزارت بهداشت، درمان و خدمات پزشکی قرار گرفت، افزود: این، طرحی سلامت نگر است که در آن به تمامی ابعاد سلامت افراد جامعه توجه شده است.
ابراهیمی، ارتقاء بهداشت عمومی و سلامت شهروندان را از اهداف طرح پزشک خانواده دانست و تصریح کرد: سلامت در قانون اساسی به عنوان حقی برای مردم عنوان شده لذا انسان سالم سرمایه ای است که دولتها مکلف به صیانت از آن هستند.
وی در خطاب به مسولان استانی و شهرستانی گفت: در اجرای این طرح یاریگر دانشگاه علوم پزشکی مازندران باشید و چنانچه نارسایی هایی در عملیاتی شدن آن وجود دارد، با تعامل یکدیگر سعی در برطرف نمودن آن کنید.
ابراهیمی به مباحث عنوان شده در خصوص بیماریهای مشترک انسان  ودام در این نشست اشاره و خاطر نشان کرد: از طریق اطلاع رسانی، آگاهی های لازم در زمینه پیشگیری از این نوع بیماریها به افراد داده شود.
وی پیشگیری را در کاهش هزینه های درمان موثر دانست و گفت: دراین حوزه باید بیشتر فعالیت پیدا کنیم.
افزایش 30درصد سرانه بهداشتی خانوارها
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal