حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/03 تعداد بازدید : 271
نشست مسولان روابط عمومی واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران
نشست مسولان روابط عمومی واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ستاد مرکزی این دانشگاه برگزار شد
با همت دانشگاه علوم پزشکی مازندران صورت گرفت: نشست مسولان روابط عمومی واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران
 نشست مسولان روابط عمومی واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ستاد مرکزی این دانشگاه برگزار شد
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نشست، با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها، ابزاری مهم برای دستگاه های اجرایی به شمار می روند، گفت: روابط عمومی ها باید فعالیتهای سازمان خود را به مردم اطلاع دهند.
دکتر فرهنگ بابامحمودی،خاطر نشان ساخت: باید نقاط ضعف را شناسایی وآن را به نقاط قوت تبدیل کنیم  و تهدیدها را به فرصتها تغییر دهیم.
وی با اشاره به اینکه برنامه هایی که از طریق امواج  ماهواره به خانه ها نفوذ یافته، بدترین نوع تبلیغ و اطلاع رسانی را در بین خانواده ها انجام می دهند، افزود: روابط عمومی ها باید این نکات را شناسایی کنند.
دکتر بابا محمودی ، به اجرای طرح پزشک خانواده در سرسر کشور اشاره و تصریح کرد: مدیران باید از آمار جمعیتی، نوع بیماریهای موجود و... در حوزه مدیریتی خود با خبر باشند.
وی روابط عمومی ها را زبان گویای مردم و مسولان دانست و افزود :درامر اطلاع رسانی به مردم در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، روابط عمومی ها وظیفه سنگینی برعهده  دارند.
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه اهمیت فرهنگ روابط عمومی در برخی از مدیران دیده نشده گفت: با حمایتهای رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، پیگیر کارهای مربوط به اختصاص بودجه و ردیف اعتباری برای بخش روابط عمومی ها هستیم.
قایم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه دنیا علی رغم تهدیدها وتحریم هایی که نسبت به ایران انجام داده، نتوانسته کاری انجام دهد، ادامه داد: اگر با این استحکام ، استعداد و استقامت در دنیا حرفی برای گفتن داریم ، به دلیل حمایت از ولی فقیه است.
سرپرست روابط عمومی ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی، معرفی سایت اطلاع رسانی دانشگاه و نحوه استفاده از آن و بحث و تبادل نظر و بیان دیدگاههای مسولان روابط عمومی سایر مراکز، را از جمله اهداف برپایی این نسشت عنوان و تصریح کرد: سازماندهی روابط عمومی ها و نیز سایر همکاران می تواند در ارتقا مجموعه دانشگاهی نقش بسزایی داشته باشد.
دکتر امیر سعید حسینی به تشکیل شورای مناطق روابط عمومی در واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی  مازندران اشاره و تصریح کرد: در حال حاظر 4 شورای مناطق روابط عمومی با مرکزیت شهرستانهای ساری- آمل- رامسر و معاونتهای ستاد مرکزی دانشگاه، در سطح استان تشکیل شده است.
وی، شورای مناطق را بازوی روابط عمومی ها عنوان و تصریح کرد: استفاده از ظرفیتهای موجود در روابط عمومی ها وارتقای واحدهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران از اهداف اساسی این شورا است.
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ،خاطرنشان ساخت: فرایندهای شورای مناطق تدوین شود ودر قالب کتابچه ای در اختیار مسولان روابط عمومی قرار گیرد و انتظار می رود چک لیست پایشی توسط روسای شورای مناطق آماده شود.
وی با تاکید براینکه، آموزش روابط عمومی ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: در این زمینه روابط عمومی ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، برنامه هایی را نیز پیش بینی کرده است.
دکتر حسینی  ادامه داد: مسولان روابط عمومی باید در زمینه تهیه و تولید خبر نیز از ظرفیتهای شهرستان و مراکز خود استفاده کند.
سرپرست روابط عمومی ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، به فعالیت پایگاه خبری وبدا در مازندران اشاره و تصریح کرد: این پایگاه زیر مجموعه پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به آن متصل هستند و لینکهای جداگانه ای دارند.
دکتر حسینی با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها نیاز به حمایت جدی از سوی مدیران خود دارند گفت: در برخی از واحدها، از نظر امکانات و نوع فعالیت های تعریف شده  نیاز به بازنگری است.
در ادامه، یک دوره آموزش آشنایی با پایگاه اطلاع رسانی وبدا در مازندران توسط سید حسن موسوی، کارشناس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.
نشست مسولان روابط عمومی واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal