حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/08 تعداد بازدید : 310
افراد در طرح پزشک خانواده از خدمات متعالی در حوزه سلامت برخوردار می شوند
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی خبری با تاکید براینکه طرح پزشک خانواده شهری برای مردم صد درصد سودمند خواهد بود گفت: افراد در این طرح از خدمات متعالی در حوزه سلامت برخوردار می شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشستی خبری با تاکید براینکه طرح پزشک خانواده شهری برای مردم صد درصد سودمند خواهد بود گفت: افراد در این طرح  از خدمات متعالی در حوزه سلامت برخوردار می شوند.
دکتر محمد مهدی ناصحی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده در راستای تحقق عدالت در حوزه سلامت مورد تاکید مقام معظم رهبری و از مصوبات مجلس شورای اسلامی است گفت: این طرح به منظور تحول نظام سلامت کشور طراحی شده است.
وی ضمن بیان ارتقا شاخصهای سلامت در کشور با استقرار شبکه های بهداشت افزود: به منظور تحول در حوزه سلامت نظام ارجاع پیش بینی شد تا مردم به خدمات در حوزه سلامت، با پرداخت کمترین هزینه و به صورت رایگان دست یابند.
دکتر ناصحی ضمن بیان اینکه طرح پزشک خانواده روستایی از 6 سال گذشته در کشور اجرا می شود، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی و تفاهم های صورت گرفته مقرر شده این طرح با قدرت اجرایی بیشتر در شهرها نیز اجرایی شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: امید می رود با هماهنگی های صورت گرفته در اجرای دقیق و درست این طرح، جز استانهای برتر باشیم.
دکتر ناصحی، ضمن بیان فعالیتهای صورت گرفته در حوزه بهداشت، به منظور اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، گفت: سازمانهای بیمه گر نیز اقدامات خوبی در راستای استقرار طرح پزشک خانواده انجام دادند و پیش بینی می شود در مردادماه امسال  این طرح در استان اجرایی شود.
وی با تاکید بر اینکه سعی شده در این طرح  دغدغه جامعه پزشکان برطرف شود، افزود: برای این امر به اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم و پزشکان نیاز داریم تا در کوتاه ترین زمان و با دقت این طرح اجرا شود.
دکتر ناصحی حضور پزشکان در طرح پزشک خانواده را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده انتظار می رود انگیزه و مشارکت پزشکان در این طرح خوب و مثبت باشد.
وی با اشاره به اینکه طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع در سطوح یک، دو و سه انجام می شود، تصریح کرد: خدمات سطح یک این طرح شامل سرم تراپی، تزریقات، داروخانه و... به صورت رایگان ارایه می شود.
دکتر ناصحی ضمن بیان اینکه در مرحله ثبت نام از پزشکان قرار داریم،اظهار داشت: پس از ثبت نام پزشکان، افراد می توانند پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایند.
وی تاکید کرد: چنانچه بیماری به پزشکی که طرف قراردادبا این طرح نیست، مراجعه کند تمامی هزینه های درمانی وی به صورت آزاد محاسبه می شود.
دکتر ناصحی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی اعتبار  6 هزار میلیارد تومانی برای این طرح تصویب کرده گفت: در همین راستا بیمارستانهای طرف قرارداد و اعمال جراحی و بستری و ... با حداقل هزینه و رایگان به مردم ارایه می شود.
وی ضمن بیان اینکه برای اجرای طرح پزشک خانواده به  126 مرکز مجری نیازمندیم گفت: در حال حاضر 94 مرکز در استان وجود دارد و 35 مرکز دیگر را باید از طریق اجاره مکان وتبدیل ساختمان سایر سازمانها به مراکز مجری ، تامین کنیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دغدغه پزشکان برای حضور در طرح پزشک خانواده شهری را ناشی از عدم اطلاع کافی در خصوص ویژگی و مزایای این طرح دانست و گفت: پزشکان با حضور در این طرح درآمد ثابت کسب خواهند کرد.
دکتر ناصحی ارایه خدمات در حوزه دندانپزشکی را یکی از دغدغه های این طرح عنوان و تصریح کرد: در حال حاظر خدمات دندانپزشکی در این طرح دیده نشده  ولی انتظار می رود در آینده به طرح پزشک خانواده ملحق شود.
وی با اشاره به اینکه طرح پزشک خانواده در کشورهای توسعه یافته اجرا شده و منجر به ارتقا شاخص سلامت شد، افزود: دراین طرح هزینه ها هدفمند می شوند.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران زمان حضور پزشکان در مطبها و مراکز مجری طرح را صبحها از ساعت 8 تا 12 و عصرها از ساعت 16تا  20 دانست و گفت: این پزشکان طی ساعات دیگر نیز، در صورت نیاز  بیمار در دسترس خواهند بود.
دکتر ناصحی ادامه داد: در این طرح برای هر 7 هزار نفر یک داروخانه پیش بینی شده که انتظار می رود  این رقم به 5 هزار نفر در آینده کاهش یابد.
افراد در طرح پزشک خانواده از خدمات متعالی در حوزه سلامت برخوردار می شوند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal