حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/08 تعداد بازدید : 489
همایش بیماریهای مغز و اعصاب در دوران بارداری در دانشگاه علوم پزشكي مازندران آغاز شد
همایش دوروزه بیماریهای مغز واعصاب در دوران بارداری با حضور پزشكان فوق تخصص روماتولوژی، بیماریهای مغز و اعصاب، جراح عمومی، جراح مغز و اعصاب، زنان و زایمان، پزشکی قانونی و... در روزهای پنج شنبه و جمعه ، هشتم و نهم تیرماه در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز شد.
همایش دوروزه بیماریهای مغز واعصاب در دوران بارداری با حضور پزشكان فوق تخصص روماتولوژی، بیماریهای مغز و اعصاب، جراح عمومی، جراح مغز و اعصاب، زنان و زایمان، پزشکی قانونی و... در روزهای پنج شنبه و جمعه ، هشتم و نهم تیرماه در سالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز  شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، بررسی و تبادل اطلاعات و نظرات در زمینه بیماریهای مغز و اعصاب در دوران بارداری را از اهداف اصلی برپایی این همایش دانست و گفت: انسانها در دوران زندگی خود با آسیهایی روبه رو هستند که دوران بارداری نیز یکی از این آسیبها  به شمار می آید.
دکتر احمد علی عنایتی با اشاره به اهمیت و لزوم توجه به بیماریهای دروان بارداری در زنان ، افزود: این مسله به قدری مهم است که سازمانهای جهانی دایما در حال رصد و بررسی  این بیماریها هستند.
وی تغییرات فیزیولوژی و اعصاب و روان و ....را از دلایل عمده بروز بیماریها در دوران بارداری عنوان و تصریح کرد: بیماریهایی همچون سردرد، کمر درد , بیماریهای عروقی و مغزی و...  از جمله بیماریای شایع در این دوران است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، به سخنرانی 15 متخصص  و جراح طی این دو روز اشاره و بیان داشت:  متخصصین بیماریهای مغز و اعصاب، علوم تشریح ، جراح مغز واعصاب، طب فزیکی و توانبخشی، پزشکی قانونی داروسازی بالینی و... به ارایه مقالات خود در قالب سخنرانی می پردازند.
دکتر عنایتی، بیماریهای عروقی مغزی در بارداری-سردرد و MS در بارداری-دردکمر و تشنج- بیماری میاستنی گراویس از جمله موضوعات ارایه شده در این همایش دانست و گفت: موارد سقط جنین از دیدگاه نورولوژی- اصول کلی درمان دارویی-بیماریهای عضلانی در دروان بارداری- نوروپاتی اعصاب میانی دراین دوران- رادیکولوپاتی و درد کمر- افسردگی وتومورمغزی  از دیگر مقالات این همایش است که در قالب سخنرانی ارایه شد.
وی، با تاکید بر اینکه ، این همایش به منظور آشنایی و آموزش کادر درمانی دانشگاه و بیمارستانها در راستای ارایه خدمات عالمانه و هوشمند به زنان باردار برگزار شد، گفت: امید است با بحث و بررسی های صورت گرفته پیرامون بیماریهای مغز و اعصاب در دوران بارداری، راهکارهای بهینه برای کاهش آسیبهای دوران بارداری ارایه شود.
 
همایش بیماریهای مغز و اعصاب در دوران بارداری در دانشگاه علوم پزشكي مازندران آغاز شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal