حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/12 تعداد بازدید : 403
5 پایگاه اورژانس تا پایان سالجاری در مازندران ایجاد می شود
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مازندران گفت: 5 تا 6 پایگاه اورژانس تا پایان امسال به پایگاههای امدادی استان افزوده خواهد شد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مازندران : 5 پایگاه اورژانس تا پایان سالجاری در مازندران ایجاد می شود
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مازندران گفت: 5 تا 6 پایگاه اورژانس تا پایان امسال به پایگاههای امدادی استان افزوده خواهد شد.
دکتر فرزاد بزرگی در جمع خبرنگاران ضمن بیان خبر بالا، افزود: در حال حاضر 67 پایگاه اورژانس در سطح استان مستقر است که با راه اندازی پایگاههای جدید تا پایان امسال به 72 پایگاه افزایش خواهد یافت.
وی پوشش دادن حوداث مربوط به تصادفات را یکی از وظایف اورژانس 115 دانست و تصریح کرد: نیروهای امدادی اورژانس طی سه ماهه اول امسال در 5 هزار و 615 ماموریت تصادفی حضور یافتند که از این تعداد تصادفات صورت گرفته ، 60 مورد فوتی داشته است.
رییس اورژانس115 مازندران ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته 4 هزار و 867 ماموریت تصادفی با 65 فوتی توسط پرسنل امدادی انجام شد.
دکتر بزرگی با تاکید بر اینکه آمارهای اعلام شده بر اساس ماموریتهای صورت گرفته  توسط اورژانس 115به ثبت رسید، گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و اجرای طرح سالم سازی دریا، امداد ساحلی نیز در دستور کار مراکز امدادی قرار می گیرد، در همین راستا نظارتهای بهداشتی و غذایی و فوریتهای پزشکی  در طرح تابستانه امداد ساحلی پیش بینی شده است.
وی به افزایش نظارتهای بهداشتی و امدادی در نقاطی که طرح سالم سازی دریا اجرا می شود اشاره کرد وافزود: اطلاعات مورد نیاز از طرحهای دریا جمع آوری و بر اساس آن برنامه ریزیهای  لازم صورت می گیرد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مازندران ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون 98   نفر در دریا غرق شدند گفت: از این تعداد غرق شده 25 نفر جان خود را از دست دادند.
دکتر بزرگی خاطرنشان ساخت: در سه ماهه نخست سال گذشته نیز 86 نفر غریق در مازندران وجود داشته  که 20 نفر از این افراد فوت کردند.
وی به  استقرار 30 کمپ امدادی در طرح سالم سازی دریا طی سالهای گذشته اشاره و تصریح کرد: امسال نیز همین تعداد کمپ ایجاد خواهد شد.
رییس اورژانس 115 مازندران ادامه داد: به دلیل هجوم بیشتر مسافران به غرب استان، بیشتر این کمپها از بابلسر به سمت غرب استان متمرکز شدند.
دکتر بزرگی با تاکید بر اینکه برنامه های آموزشی و فرایندهای کمک رسانی به منظور ارایه خدمات مطلوبتر برای پرسنل امدادی به اجرا در می آید، گفت: پیش بینی می شود با مشارکت جمعیت هلال احمر استان، تعداد کمپهای موجود به 40 کمپ افزایش یابد.


5 پایگاه اورژانس تا پایان سالجاری در مازندران ایجاد می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal