حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/13 تعداد بازدید : 193
تلاش جهت نهادینه و بروز کردن مباحث اخلاقی و فکری اساتید
باید برای نهادینه کردن و مباحثات علمی،اخلاقی و فکری اساتید تلاش کنیم و با برنامه ریزی مناسب حال اساتید در جهت تامین این نیاز گام برداریم.

رحیمیان تاکید کرد: باید برای نهادینه کردن و مباحثات علمی،اخلاقی و فکری اساتید تلاش کنیم و با برنامه ریزی مناسب حال اساتید در جهت تامین این نیاز گام برداریم.

حجت الاسلام رحیمیان مسئول نهاد واحد قم در حاشیه مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه با اشاره به ضرورت بروز شدن اساتید از جهت علمی و فکری اظهار داشت: باید برای نهادینه کردن و مباحثات علمی ، اخلاقی و فکری اساتید تلاش کنیم و با برنامه ریزی مناسب حال اساتید در جهت تامین این نیاز گام برداریم .

رحیمیان ادامه داد: اساتید به دلیل اشتغالات علمی و کاری که دارند ممکن است فرصت نداشته باشند به یک سری مباحث فکری و اجتماعی خود و دانشجویان خود برسند لذا باید این فرصت را بوجود آورد و باید طوری برنامه ریزی کرد تا این نیاز تامین شود.

وی اظهار داشت : به دنبال این طرح برنامه طرح ضیافت اندیشه اساتید را در حال اجرا داریم که اساتید مجرب جامعه مدرسین ،شورای عالی حوزه علمیه ،شورای عالی انقلاب فرهنگی و علماء شناخته شده و استادان اخلاق همچون حضرت آیت الله حائری شیرازی را جهت تدریس در این طرح در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به پیشینه دانش افزایی در تاریخ اسلام و ایران از خواجه نصیر طوسی به عنوان استاد البشر یاد کرد که همزمان با تدریس علوم گوناگون در درس فقه مرحوم علامه شاگرد خویش شرکت می نمود و یا مرحوم شیخ طوسی در زمانیکه تالیفات بزرگ خود را نگاشته بود در درس سید مرتضی “ره” شرکت می کرد.

وی اظهار داشت : در بین علما و مراجع گذشته فارغ التحصیل شدن معنا و مفهوم نداشت زیرا اندیشمندان ما هرگاه احساس می کردند که لازم است جهت افزایش معلومات خود اقدامی کنند دریغ نمی کردند و هیچگاه خود را فارغ التحصیل قلمداد نمی کردند.

وی در ادامه با اشاره به استقبال اساتید واحد قم در اجرای این طرح اظهار داشت : خوشبختانه اساتید خیلی خوب از این طرح استقبال نمودند و رضایت مندی که ما در این طرح از اساتید مشاهده کردیم برای ما مشوقی شده است که ان شاء الله با انرژی و کیفیت بهتری ادامه بدهیم .

رحیمیان در پایان با اشاره به همکاری صمیمانه قاسمی رییس واحد قم در هر چه بهتر برگزار شدن طرح ضیافت اندیشه در این واحد دانشگاهی گفت: با همکاری صمیمانه ایشان با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری توانستیم طرح ضیافت اندیشه را در شکل بسیار عالی و با رتبه و کیفیت بالا و مورد قبول اساتید برگزار نماییم که امیدواریم این طرح مقدمه ای باشد برای برنامه های آینده که با کیفیت و رضایت مندی بیشتر و بهتر بتوانیم در جهت رسیدن به اهداف خود گام برداریم و الگویی باشد برای سایر دانشگاه ها

تلاش جهت نهادینه و بروز کردن مباحث اخلاقی و فکری اساتید
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal