حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/19 تعداد بازدید : 310
بررسی سطح سموم کشاورزی در خون افراد
رییس دانشکده پزشکی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بررسی سطح سموم کشاورزی در خون افراد خبر داد و افزود: این طرح از سه ماه قبل در استان آغاز شد و پیش بینی می شود تا پایان سال آینده ادامه یابد
رییس دانشکده پزشکی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران از بررسی سطح سموم کشاورزی در خون افراد خبر داد و افزود: این طرح از سه ماه قبل در استان آغاز شد و پیش بینی می شود تا پایان سال آینده ادامه یابد.
دکتر قاسم جان بابایی در جمع خبرنگاران، مصرف سموم کشاورزی و دفع آفات نباتی موجود در سبزیجات ومیوه جات را از دلایل عمده ابتلا سرطان ذکر کرد و گفت: مهمترین عامل ایجاد سرطان بعد از عفونتها، سموم کشاورزی عنوان شده است.
این فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیان اینکه سرطانها در روستاها و شهرهای استان شکل یکسانی دارند، خاطرنشان ساخت: در بیشتر مواقع تشخیص زودهنگام  منجر به درمان سرطانها می شود.
وی، میانگین بروز سرطان در ایران را یک دهه زودتر ذکر کرد و افزود: مهمترین دلایل این امر جوان بودن جمعیت کشور، عوامل محیطی و تغذیه ای است.
دکتر جان بابایی ادامه داد: چنانچه سرطان از مراحل اولیه پیشرفته تر باشد از درمانهای تکمیلی مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی استفاده می شود.
این فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیان اینکه سرطانهای پستان، پروستات و دستگاه خون ساز و لنفوم از دیگر سرطانای شایع در مازندران است، گفت: تومور پستان شایع ترین نوع بیماری سرطان در بین خانمها است.
وی میانگین بروز سرطان پستان در مازندران را 10 سال زودتر از سایر نقاط جهان عنوان و تصریح کرد: میانگین سنی مبتلایان به این بیماری در جهان 50 تا 60 سال برآورد شده درحالی که میانگین سنی سرطان پستان در مازندران به 40 تا 50 سال رسیده است.
دکتر جان بابایی یکی از دلایل کاهش سن ابتلا به سرطان پستان را جوان بودن جمعیت کشور دانست و افزود:  شیوع این بیماری در زنان کمتر از 50 سال در حال افزایش است.
رییس دانشکده پزشکی ساری ، ازدواج دیرهنگام، تاخیر در بچه دار شدن و نیز تمایل نداشتن مادران به شیردهی کامل کودکان را از دلایل عمده شیوع بیماری سرطان پستان در بین زنان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه زمینه های ارثی در  ابتلا  به این بیماری کم رنگ است ، گفت: 90 درصد از بیمارانی که در اثر ابتلا به تومور پستان به ما مراجعه می کنند، در بین خانواده آنان چنین بیماری وجود ندارد.
دکتر جان بابایی توصیه کرد به منظور پیشگیری از سرطان پستان خانمها بعد از 40 سالگی به معاینات سالیانه خود اهمیت دهند.
 وی اساس درمان بیماری سرطان پستان را جراحی دانست و افزود: در مواردی که این بیماری گسترش یابد از روشهای شیمی درمانی، رادیوتراپی و هورمون درمانی استفاده می شود.
این فوق تخصص خون و آنکولوژی، سرطان دستگاه خون ساز شامل سرطان خون و لنفوم را یکی دیگر از سرطانهای شایع در مازندران عنوان و تصریح کرد: مازندران قطب تومورهای لنفاوی محسوب می شود.
دکتر جان بابایی درمان شیمی درمانی و جراحی را اساس درمان تومورهای خون ساز دانست و گفت: تغییر درعادات غذایی در جلوگیری از بروز بسیاری از بیماریها موثر است.
دکتر جان بابایی در ادامه سخنانش اساس به  سرطان پروستات اشاره و تصریح کرد: افراد بعد از 50 سالگی تست پروستات را انجام دهند.
وی جراحی و درمانهای هورمونی را در کنترل این بیماری موثر دانست.
این فوق تخصص خون و آنکولوژی به خواص برخی میوه ها در پیشگیری از سرطانها اشاره کرد و افزود: مصرف چای سبز و انگور با پوست و نیز گوجه فرنگی خطر سرطان  روده بزرگ و دستگاه گوارش را کاهش می دهد.
دکتر جان بابایی شیوع سرطان در نیمه جنوبی کشور را کمتر از نیمه شمالی دانست و خاطرنشان ساخت: احتمال می رود خرما به دلیل دارا بودن  مواد آنتی اکسیدانها مانع بروز برخی از سرطانها شود.
وی امکانات موجود در مازندران برای درمان بیماری سرطان را خوب دانست و گفت: بیمارانی که به مراکز درمانی استان مراجعه می کنند در کمترین زمان و با هزینه دولتی معالجه می شوند .
بررسی سطح سموم کشاورزی در خون افراد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal