حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/24 تعداد بازدید : 499
پزشکان برای عقد قرارداد به سازمانهای بیمه گر معرفی می شوند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: طی هماهنگی های انجام شده با سازمانهای بیمه گر ، ستاد اجرایی طرح پزشک خانواده شهر به شهر پزشکان را تایید و برای عقد قرارداد به سازمانهای بیمه گر معرفی می نماید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان گفت: طی هماهنگی های انجام شده با سازمانهای بیمه گر ، ستاد اجرایی طرح پزشک خانواده شهر به شهر پزشکان را تایید و برای عقد قرارداد به سازمانهای بیمه گر معرفی می نماید.
دکتر محمد رضا میرزایی با بیان اینکه برای اجرای طرح پزشک خانواده 10 فاز شامل سرشماری، ورود داده ها، ثبت نام پزشکان، تجهیز مراکز مجری تعریف شد، گفت:  این مراحل به منظور مواجه نشدن با چالش در روند اجرایی این طرح پیش بینی شده است.
وی، با اشاره به اینکه تا کنون 2 هزار و 600 پزشک از گروه های مختلف پزشکی برای مشارکت در این طرح نام نویسی کردند، افزود: از این تعداد720 پزشک عمومی، 180 پزشک متخصص و یک هزار و 700 نفر در سایررشته ها ثبت نام کردند.
دکتر میرزایی بیان داشت: عموما در 16 شهرستان مازندران برای جذب نیروی انسانی پزشک و پیراپزشک مشکلی نداریم.
وی بهبود استاندارد و بازسازی مراکز مجری طرح پزشک خانواده را یکی از نکات مهم در اجرای این طرح دانست و گفت: این امر در دانشگاه علوم پزشکی مازندران مورد توجه قرار گرفت.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: بسیاری از استانها در بحث تعمیرات مراکز، خرید تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی وارد نشدند.
دکتر میرزایی  به پرداخت 60 میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مازندران، برای تجهیز مراکز مجری طرح پزشک خانواده خبر داد وافزود: بر اساس دستور رییس دانشگاه، 35 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و 25 میلیارد ریال برای خرید 200 دستگاه رایانه و 450 لپ تاب هزینه شده است.
وی ادامه داد: تمامی این تجهیزات سریعا خریداری و در دانشگاههای تابع درحال توزیع می باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه مراکز روستایی نیز نیاز به اصلاح و خرید تجهیزات دارند، گفت: بر اساس طرح پزشک خانواده، در روستاها نیز فرانشیز رایگان می شود در همین راستا حقوق و مزایای پزشکان در  روستا نیز افزایش خواهد یافت .
دکتر میرزایی ثبت نام مردم نزد پزشکان را از دشوارترین مراحل اجرای طرح پزشک خانواده دانست و گفت: ثبت نام از روز بیستم تیرماه آغاز شده  و تصمیم گرفته شد در شهرهای بزرگ مانند ساری، آمل و قایمشهر اطلاعیه  های مربوط به پزشکان مناطق شهری به درب منازل ارسال شود تا مردم از بین آنها پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنند.
وی ، اجرای 18 برنامه زنده یک ساعته و 40 برنامه 10 دقیقه ای  در سیمای تبرستان-چاپ یکصد هزار نسخه خلاصه شده طرح پزشک خانواده و توزیع بین مردم -فعال سازی پیامک کوتاه و نیز چاپ بنر و اطلاعیه را از جمله اقدامات صورت گرفته برای آگاه سازی مردم از این طرح بزرگ ملی عنوان و تصریح کرد: طی هماهنگی های انجام شده با سازمانهای بیمه گر در 2 تا 3 روزآینده ، ستاد اجرایی طرح پزشک خانواده شهر به شهر پزشکان را تایید و برای عقد قرارداد به سازمانهای بیمه گر معرفی می نماید.
دکتر میزایی با بیان اینکه بعد از ثبت نام پزشکان و عقد قرار داد و انتخاب پزشک توسط مردم تقریبا 9 گام از گامهای 10 گانه  طرح پزشک خانواده را  پشت سر می گذاریم ، خاطرنشان ساخت: بعد از پشت سرگذاشتن این مراحل وارد ویزیت اول توسط پزشکان سطح یک می شویم.
پزشکان برای عقد قرارداد به سازمانهای بیمه گر معرفی می شوند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal