حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/25 تعداد بازدید : 316
سه هزار و 400 تخت بیمارستانی آماده پذیرش بیماران در سطح یک و دو است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست با فرمانداران و روسای بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشتی درمانی با بیان اینکه 34 بیمارستان دولتی، خصوصی و آزاد در استان وجود دارد، گفت: 3 هزار و 400 تخت بیمارستانی آماده پذیرش بیماران در سطح یک و دو است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران: 3 هزار و 400 تخت بیمارستانی آماده پذیرش بیماران در سطح یک و دو است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست با فرمانداران و روسای بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشتی درمانی با بیان اینکه 34 بیمارستان دولتی، خصوصی و آزاد در استان وجود دارد، گفت: 3 هزار و 400 تخت بیمارستانی آماده پذیرش بیماران در سطح یک و دو است.

دکتر مهدی غلامی ضمن اشاره به اینکه استان در بخش درمان به 6 بخش تقسیم بندی شده ، افزود: این تقسیم بندی برای ارایه خدمات از سطح عمومی به سطح تخصصی تعریف شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای بیمارستانهای جنرال تخصصی نیز تعاریفی دیده شده، تصریح کرد:در هر تقسیم بندی 2 تا 3بیمارستان تخصصی خواهیم داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در این تقسیم بندی خدمات و انتظارات مردم از سطوح مختلف درمانی ساماندهی می شود.

دکتر غلامی ، تجهیز و بهبود استانداردهای بیمارستانی را نیز از سیاستهای این بخش درمانی دانست و گفت: در مراکز بلوکه شده، از نظر ارایه خدمات تخصصی مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: در طرح پزشک خانواده در بخش سرپایی تنها ده درصد توسط مردم و 90 درصد توسط بیمه پرداخت می شود همچنین در بخش بستری 95 درصد توسط بیمه ها و 5 درصد توسط بیمار پرداخت می شود.

دکتر غلامی با اشاره به اینکه 5 میلیارد ریال برای تجهیز و بهسازی بیمارستانها اختصاص یافته است گفت: برای آگاهی مردم و نیز جامعه پزشکان کتابچه درمان با محوریت پزشک خانواده در سطح یک تدوین شده است.

گفتنی است این نشست به میزبانی استانداری مازندران برگزار شد و فرماندار شهرستانها نیز به بیان عملکرد خود در خصوص فعالیتهای انجام شده با موضوع پزشک خانواده پرداختند.

سه هزار و 400 تخت بیمارستانی آماده پذیرش بیماران در سطح یک و دو است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal