حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/25 تعداد بازدید : 508
در طرح پزشک خانواده طبابت نیز علمی خواهد شد.
دکترمحمد مهدی ناصحی در نشستی با فرمانداران و روسای بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشتی درمانی گفت:یکی از اثرات مثبت اجرای طرح پزشک خانواده کاستن باری از دوش فرمانداران در زمینه سلامت افراد است.
رییس  دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در طرح پزشک خانواده  طبابت نیز علمی خواهد شد.
دکترمحمد مهدی ناصحی در نشستی با فرمانداران و روسای بیمارستانها و مدیران شبکه های بهداشتی درمانی گفت:یکی از اثرات مثبت اجرای طرح پزشک خانواده کاستن باری از دوش فرمانداران در زمینه سلامت افراد است.
وی با اشاره به اینکه حضور فرمانداران در این نشست و آگاهی آنان نسبت به ابعاد مختلف  این طرح حایز اهمیت است، افزود: استقرار شبکه  های بهداشتی درمانی و طرح نظام پزشک خانواده و نظام ارجاع از مهمترین طرحهایی است که بعد از انقلاب اسلامی باعث تحول در عرصه نظام سلامت کشور شده است.
دکترناصحی به تاکید رییس جمهور در خصوص اجرای سریع این طرح در کشور اشاره کرد و گفت: طرح پزشک خانواده با هدف پشتیبانی از عدالت اجرا می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر منابع سلامت بدون هدفمندی در حوزه درمان توزیع می شود، خاطرنشان ساخت: با اجای این طرح هزینه های درمانی هدفمند و ساماندهی می شود.
دکتر ناصحی وضعیت ایران را از نظر شاخص های بهداشتی نسبت به دنیا مطلوب دانست و گفت: مازندران جز  4 استان برتر از نظر شاخص های بهاشتی است.

دکتر ناصحی  با بیان اینکه در این طرح خدمات درمانی و بهداشتی ارایه شده در سطح یک رایگان خواهد بود گفت: در حال حاضر بیشترین هزینه های ما به جیب شرکتهای تجهیزاتی می رود که در این طرح این امر از بین می رود.

قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران ، پرداخت سرانه به جای پرداختهای کارانه برای پزشکان را یکی دیگر از مزایای طرح پزشک خانواده نام برد و افزود: همکاری مردم در این طرح بسیار راهگشا خواهد بود.
دکتر ناصحی به همگانی شدن بیمه تحت عنوان بیمه سلامت ایرانیان اشاره و تصریح کرد: در این نوع بیمه تمامی مردم دفترچه متحد دریافت می کنند و چندگانگی موجود از بین می رود
وی ثبت اطلاعات سلامت افراد در سامانه الکترونیکی سلامت را یکی دیگر از مزایایی این طرح نام برد و گفت: در این سامانه پزشک با اجازه بیمار به سابقه بیماری افراد دسترسی می یابند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: در این طرح برای هر 5 هزار نفر یک داروخانه پیش بینی شده  است.
دکتر ناصحی برهمکاری دستگاههای اجرایی دخیل در طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع تاکیدکرد و بیان داشت: در بیشتر شهرستانهای استان نیز ستادهای شهرستانی ساماندهی شدند.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد از سرشماری جمعیت شهری وروستایی استان انجام شده گفت: توزیع پزشکان در پایگاههای پزشک خانواده دسترسی مردم به پزشک را راحت تر می کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه این طرح در برنامه توسعه و نیز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دیده شده، افزود: مازندران با وجود داشتن ظاهری زیبا ولی از فقر مادی برخوردار است که اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع بسیاری از دغدغه ها را کاهش می دهد.
در طرح پزشک خانواده  طبابت نیز علمی خواهد شد.
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal