حوزه ریاست
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ آبان
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1389/09/07 تعداد بازدید: 1
آغاز طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در مازندران
طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در استان مازندران آغاز شد.

طرح ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در استان مازندران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر حسین جلاهی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم شروع طرح بین المللی و ملی مطالعه شاخصهای چندگانه سلامت و جمعیت در استان مازندران که در شهرستان ساری و در جلوی درب منزل یکی از شهروندان انجام شد گفت : این طرح هر 5 سال یکبار در سطح جهانی برای 195 کشور عضو سازمان جهانی بهداشت انجام می شود.

وی افزود: این طرح در قالب پرسشنامه با گروه بندی مخاطبین با سه عنوان خانوار ، کودکان زیر 5 سال و زنان 15-54 سال با همکاری مرکز آمار ایران و ناظران بین المللی انجام می شود .

دکتر جلاهی گفت: آمار گیران از دو ماه قبل برای این منظور دوره های آموزشی را طی کرده و از 1350 خانوار استان مازندران به روش تصا دفی آمارگیری می کنند .

وی خاطر نشان کرد: پرسشنامه مذکور در سطح بین المللی بوده و اطلاعات خانوار تنها برای برنامه ریزی های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مردم خواست به خاطر طولانی بودن سوالات ، حوصله به خرج داده و با آمارگیران همکاری نمایند.

وی افزود: افرادی که به درب منزل مراجعه می کنند دارای کارت شناسایی مخصوص آمارگیری بوده و از اتومبیل های بهداشتی درمانی استفاده می کنند.

گفتنی است این طرح از 6 آذر ماه شروع و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

 

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal