حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/04/31 تعداد بازدید : 840
طرح پزشک خانواده شهری در مازندران رسما آغاز به کار می کند
با حضور وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ، طرح پزشک خانواده شهری در مازندران رسما آغاز به کار خواهد کرد.
با حضور وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ، طرح پزشک خانواده شهری در مازندران رسما آغاز به کار خواهد نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن اعلام خبر بالا، افزود:  اقدامات لازم برای اجرای این طرح از ماههای گذشته در استان صورت گرفت و اکنون با اتمام فازهای 9 گانه، فاز نهایی آن یعنی ویزیت نخست توسط پزشکان سطح یک با حضور وزیر بهداشت در روز پنج شنبه پنجم مرداد ماه آغاز به کار می شود.
دکتر محمد مهدی ناصحی با اشاره به اینکه زیرساختهای این طرح با تشکیل ستادها و کمیته های اجرایی در مازندران آماده شد، تصریح کرد: استان مازندران یکی از استانهای پیشرو در اجرای طرح پزشک خانواده شهری به شمار می رود.
وی اجرای سرشماری جمعیت شهری ، ثبت داده ها در سامانه الکترونیکی سلامت، تجهیز مراکز مجری و نیز  بهسازی مراکز درمانی ، ثبت نام پزشکان علاقمند در این طرح و نیز انتخاب پزشکان سطح یک توسط خانوارها را از جمله مراحل انجام شده برای اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع دانست و خاطر نشان ساخت: در این طرح مازندران به 126 بلوک و منطقه تقسیم شد که در هریک از این مناطق تیم پزشک خانواده در پایگاهها و مراکز مستقر هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با شاره به اینکه در هر مرکز مجری 4 پزشک سطح یک به 10 هزار نفر خدمات ارایه می دهند، افزود: هر یک از این پزشکان 2 هزار و 500 نفر را تحت پوشش  خود قرار می دهند.
دکتر ناصحی ادامه داد: بیمارستانهای سطح استان نیز برای مشارکت در این طرح  اعلام آمادگی کردند.
وی، پرداخت سرانه به جای کارانه را یکی از مزایای طرح پزشک خانواده ذکر کرد و گفت: سرانه پرداختی پزشکان در این طرح از 1750 تومان به 2100تومان افزایش یافته است.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران حضور وزیر بهداشت در استان را نشانه عملکرد مثبت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در مازندران در حوزه سلامت عنوان و تصریح کرد: اجرای مطلوب و مناسب این طرح نیازمند تعامل سازمانهای بیمه گر است که خوشبختانه در مازندران از این نظر مشکلی وجود ندارد.
طرح پزشک خانواده شهری در مازندران رسما آغاز به کار می کند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal