حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/05/02 تعداد بازدید : 438
بهره برداری از بزرگترین اورژانس بیمارستانی استان در شهر ساری
بزرگترین اورژانس بیمارستانی مازندران در مرکز آموزشی، درمانی امام خمینی (ره) ساری با حضور وزیر بهداشت در هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.
بزرگترین اورژانس بیمارستانی مازندران در مرکز آموزشی، درمانی امام خمینی (ره) ساری با حضور وزیر بهداشت در هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ساری، در جمع خبرنگاران ، گفت: اورژانس این بیمارستان به عنوان بزرگترین اورژانس بیمارستانی در سطح مازندران در یک هزار متر مربع آماده بهره برداری و ارایه خدمات به مراجعه کنندگان است.
دکتر عالیه زمانی با بیان اینکه گروه طب اورژانس نیز در این مجموعه مستقر می باشند، افزود: به دلیل ایجاد رشته تخصصی طب اورژانس توجه وزارت بهداشت مبنی براستقرار این گروه از متخصصین در اورژانسهای کشور نیز افزایش یافته است.
وی، کاهش سردرگمی و معطلی بیماران در بخش اورژانس را از جمله مزایای استقرار طب اورژانس عنوان و تصریح کرد: تخصص طب اورژانس به عنوان متولی فرایند درمان در بخش اورژانس فعالیت می کند.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، سطح بندی را یکی دیگر از شاخص های اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری دانست و افزود: دراین بیمارستان اورژانس به 5 سطح درمانی با فضاهای متفاوت تقسیم شده است.
دکتر زمانی با بیان اینکه، سطح 5 اورژانس مختص مراجعه کنندگانی است که به بیماران خوشحال معروفند، تصریح کرد: در این سطح بیمارانی پذیرش می شوند که نیاز به اقدامات پاراکلینیکی و یا آزمایشهای خاصی ندارند.
وی  اظهار داشت : در این سطح بیماران تنها به معاینات اولیه نیازمندند.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، سطح 4 را شامل مراجعه کنندگانی دانست که به خدمات درمانی مانند تزریق خون و یا دارو نیارمندند، گفت: در سطح 3  نیز بیمارانی ارجاع داده می شوند که در بخش  اورژانس ، تحت نظر قرار می گیرند.
دکتر زمانی با اشاره به اینکه درسطح 2 بیمارانی که علایم حیاتی آنان متغیر است و سطح هوشیاری آنان کاهش یافته مانند مصدومان تصادفی و بیماران داخلی بدحال،  پذیرش می شوند، اظهار داشت: در این سطح پزشک اورژانس موظف است در کمتر از ده دقیقه خدمات درمانی مناسب به بیمار ارایه دهد.
وی بیمارانی که نیازمند ویزیت آنی و فوری هستند را مربوط به سطح یک اورژانس دانست و افزود: این بیماران بدون وقفه در اتاق احیا مورد درمان قرار می گیرند.
دکتر زمانی با بیان اینکه اتاق احیا شامل 3 تخت استاندارد با تمامی امکانات از جمله مونیتورینگ، دستگاه شوک و احیا است، گفت: در این سطح برای هر تخت یک پرستار تعریف شد.
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، مراجعه به مسول واحد تریاژ را نخستین مرحله در بدو ورود به اورژانس عنوان  وتصریح کرد: بیمار با مراجعه به مسول تریاژ به سطوح مختلف ارجاع داده می شود.
دکتر زمانی مسول واحد تریاژ را با تجربه ترین پرستار بخش اورژانس دانست و بیان داشت: این پرستار دوره های تریاژ را گذرانده است.
وی، اتاق های گچ- عمل سرپایی- ایزوله و معاینه و کلاس درس را از دیگر بخشهای اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری ذکر کرد و افزود: تمامی فرایندهای درمانی بیمار از جمله، پذیرش، ترخیص و یا انتقال به بخشهای دیگر در بخش اورژانس انجام می شود.
دکتر زمانی از اتمام مراحل ساخت و تجهیز اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت این اورژانس در  زمینه ارایه خدمات به بیماران، این اورژانس در روز پنج شنبه، پنجم مرداد ماه با حضور وزیر محترم بهداشت  افتتاح خواهد شد.
وی، در بخش دیگری از سخنانش این اورژانس را مهمترین و بزرگترین اورژانس بیمارستانی در سطح مازندران عنوان و تصریح کرد: وجود پزشکان فوق تخصص مانند ریه ، غدد و گوارش و...انجام فرایند های درمانی منحصر به فرد مانند جراحی عروق این مرکز را نسبت به سایر مراکز آموزشی درمانی متمایز ساخته است.
بهره برداری از بزرگترین اورژانس بیمارستانی استان در شهر ساری
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal