حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/05/04 تعداد بازدید : 335
آخرین خانه بهداشت در مازندران توسط وزیر بهداشت به بهره برداری می رسد
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بهره برداری از آخرین خانه بهداشت در استان توسط وزیر بهداشت اشاره و تصریح کرد: در روز پنج شنبه آخرین خانه بهداشت استان در روستای پنبه چوله ساری افتتاح می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به بهره برداری از آخرین خانه بهداشت در استان توسط وزیر بهداشت اشاره و تصریح کرد: در روز پنج شنبه آخرین خانه بهداشت استان در روستای پنبه چوله ساری افتتاح می شود.
دکتر محمد مهدی ناصحی در جمع خبرنگاران ضمن بیان خبر بالا، اظهار داشت:  همزمان با بهره برداری از این خانه بهداشت، 32 خانه بهداشت در روستاهای ساری، بابلسر، جویبار، قایمشهر، محمود آباد و نور، نوشهر و بهشهر نیز آغاز به کار می کنند.
وی ضمن بیان اینکه مازندران جز نخستین استانهایی است که شبکه های بهداشتی درمانی در آن تکمیل شده ، افزود: مازندران یک هزار و 109 خانه بهداشت دارد.
وی افتتاح  طرح پزشک خانواده در مازندران را از دلایل مهم سفر وزیر بهداشت به استان عنوان و تصریح کرد: وزیر بهداشت در تالار مصباح مجتمع پیامبر اعظم(ص) ساری از طریق ویدیو کنفرانس طرح پزشک خانواده را  در استان افتتاح می کند.
*پرده برداری از لوح افتتاحیه پزشک خانواده
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در 7 شهرستان به صورت نمونه این طرح افتتاح می شود گفت: در این مراسم از لوح افتتاحیه طرح پزشک خانواده نیز رونمایی می شود.
دکتر ناصحی به سایر پروژه های قابل افتتاح در سفر وزیر بهداشت به مازندران اشاره و اظهار داشت: بهره برداری از موسسه تحقیقات حیوانات خانگی و پایگاه اورژانس 115 در مجتمع پیامبر اعظم(ص) ساری- افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شماره 5 و داروخانه 13 آبان -افتتاح آزمایشگاه مرکزی ساری در سطح یک از جمله برنامه های سفر وزیر بهداشت  به استان است.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران از افتتاح اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری در یک هزار متر مربع و 39 تخت بستری با حضور وزیر بهداشت خبر داد و گفت: بهره برداری از کلینیک دندانپزشکی در مجتمع تخصصی طوبی و اورژانس 115 خیابان فلسطین ساری نیز طی سفر وزیر بهداشت به استان پیش بینی شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به  دغدغه مالی جامعه پزشکان در این طرح اشاره کرد و افزود: با فازهایی که برای اجرای این طرح تعریف شده ، با طمئنینه  این طرح را اجرا می کنیم.
*دغدغه تامین مالی نداریم
وی با تاکید بر اینکه تامین مالی دغدغه ما نیست، تصریح کرد: منابع مالی سطح یک توسط وزارت بهداشت و رفاه و سطح 2 و 3 نیز توسط سازمانهای بیمه گر تامین خواهد شد .
دکتر ناصحی ضمن اشاره به اینکه چالشها و ابعاد مختلف این طرح در استان بررسی شد،اظهار داشت:  عدم پرداخت به موقع منابع مالی و نیز اختصاص پهنای باند اینترنی  از چالشهای پیش روی این طرح بوده که با برنامه ریزیهای صورت گرفته تلاش می شود این مشکلات از بین رود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بیمه ها هرساله باید اعتبار مورد نیاز را تامین نمایند، اظهار داشت: در این طرح سازمانهای بیمه گر از جمله تامین اجتماعی و خدمات درمانی و نیروهای مسلح ماهانه  به 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران به اجرای این طرح در سطوح 2 و 3 در بیمارستانها اشاره و تصریح کرد: در این زمینه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران به خوبی ورود پیدا کرده است.
*انعقاد تفاهم نامه با استانهای همجوار
وی با اشاره به اینکه در طرح پزشک خانواده مراجعه بیمار به بیمارستان ها کاهش می یابد، گفت: به منظور ارایه خدمات به سایر بیماران نیز، تفاهم نامه ای با دانشگاه های گیلان ، گلستان ، سمنان و بابل منعقد شده است.
دکتر ناصحی ادامه داد:  با انعقاد این تفاهم نامه شهروندان می توانند بدون مشكل به مراكز درمانی تحت پوشش این مجموعه ها مراجعه كنند و خدمات درمانی را دریافت كنند.
گفتنی است طرح پزشک خانواده با حضور وزیر بهداشت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، روسا و معاونین سازمانهای بیمه گر از جمله خدمات درمانی و تامین اجتماعی ، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار مازندران، مدیران کل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در روز پنج شنبه در استان مازندران رسما آغاز به کار می شود.
آخرین خانه بهداشت در مازندران توسط وزیر بهداشت به بهره برداری می رسد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal