حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/05/08 تعداد بازدید : 427
بیش از یک میلیارد تومان برای تجهیز کلینیک دندانپزشکی هزینه شد
رییس دانشکده دندانپزشکی ساری میزان هزینه بازسازی و ساخت مکان کلینیک دندانپزشکی را 450 میلیون تومان دانست وافزود: تا کنون یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای خرید و استقرار تجهیزات این کلینیک صرف شده است.
رییس دانشکده دندانپزشکی ساری میزان هزینه بازسازی و ساخت مکان کلینیک دندانپزشکی را 450 میلیون تومان دانست وافزود: تا کنون یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای خرید و استقرار تجهیزات این کلینیک صرف شده است.
دکتر مهدی غلامرضایی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کلینیک دندانپزشکی ساری در کلینیک تخصصی طوبی واقع شده است، گفت:  این کلینیک دارای 25 یونیت دندانپزشکی و 3 دستگاه رادیولوژی تک دندان و 1 دستگاه رادیولوژی دیجیتال است.
وی کاربرد اولیه این کلینیک را آموزش برای دانشجویان عنوان و تصریح کرد: در کاربری صبح از این کلینیک به عنوان فضای آموزشی برای دانشجویان استفاده می شود.
دکتر غلامرضایی با بیان اینکه عصرها این کلینیک برای عموم کاربرد درمانی دارد اظهار داشت: درمان توسط دانشجویان تحت نظر اساتید و دندان پزشکان عمومی و متخصص انجام می شود.
رییس دانشکده دندانپزشکی ساری با اشاره به اینکه تعرفه درمانی این کلینیک کاملا دولتی است، افزود: تعرفه کلینیک برای مراجعه کنندگان صبح به دلیل بارآموزشی، ارزان تر خواهد بود.
دکتر غلامرضایی  ادامه داد: تعرفه دندانپزشک متخصص 50 درصد بیشتر از دندانپزشک عمومی است.
وی از افزوده شدن 2 متخصص ارتودنسی از مهرماه امسال به این کلینیک خبر داد و گفت: در این کلینیک درمان های ترمیمی، رادیولوژی، جرم گیری، جراحی لثه و جراحی انجام می شود.
رییس دانشکده دندانپزشکی ساری با بیان اینکه در حال حاضر یکصد دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند، اظهار د اشت: امیدورایم در مهرماه امسال، تعداد دانشجویان این رشته به 130 تا 140 نفر افزایش یابد.
دکتر غلامرضایی به وجود 10 عضو هیات علمی در این دانشکده  اشاره و تصریح کرد: این اعضای هیات علمی در رشه های ترمیم- لثه- پاتولوژی- رادیو لوژی و عصب کشی (N2)  فعالیت می کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه تعداد اعضای هیات علمی در این دانشکده افزایش خواهد یافت: انتظار داریم در مهرماه امسال 5 تا 8 عضوهیات علمی  به مجموع اعضای هیات علمی در رشته های ارتودنسی، اطفال و پروتز افزوده شود.
دکتر غلامرضایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در طرح نهایی این دانشکده استقرار 60 دستگاه یونیت دندانپزشکی پیش بینی شده است، گفت: در صورت احداث ساختمان اصلی دانشکده دندان پزشکی در 4هزار و 500 متر مربع در مجتمع پیامبر اعظم(ص) ساری 120 دستگاه یونیت خواهیم داشت.
رییس دانشکده دندانپزشکی ساری بهداشت دهان و دندان را سیاست کلی وزارت بهداشت دانست و خاطر نشان ساخت: سیستمی در حوزه سلامت افراد تعریف شده تا در مراکز بهداشتی درمانی، اقدامات اولیه برای پیشگیری از بیماریهای دندان و دهان بدون دریافت هزینه صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه توجه پزشک خانواده شهری در سطح یک در سلامت دهان و دندان آموزش است، گفت: در سطح 2، اقداماتی نظیر کشیدن دندان، معاینه و ترمیم صورت می گیرد.
دکتر غلامرضایی با بیان اینکه این اقدامات برای گروههای هدف از جمله زنان باردار و کودکان زیر 12 سال، رایگان انجام می شود، اظهار داشت: چنانچه مردم در سریع ترین زمان ممکن پیگیر درمان مشکل دهان و دندان خود باشند، در کوتاه ترین زمان و با صرف هزینه کمتری درمان می شوند.
وی به ایجاد طرح دندانپزشک خانواده در سالهای آتی اشاره و تصریح کرد: پیش بینی می شود این طرح مانند پزشک خانواده  در سالهای آینده طراحی شود.
گفتنی است کلینیک دندانپزشکی ساری در روزهای گذشته توسط معاون وزیر بهداشت به بهر برداری رسید.
 بیش از یک میلیارد تومان برای تجهیز کلینیک دندانپزشکی هزینه شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal