حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/05/16 تعداد بازدید : 353
تلاش می کنیم فضای آزادی برای دانشجویان درکرسی های آزاد اندیشی ایجاد شود
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: تلاش می کنیم فضای آزادی برای دانشجویان در این کرسی ها ایجاد شود.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: تلاش می کنیم فضای آزادی برای دانشجویان در این کرسی ها ایجاد شود.
دکتر حسین جلاهی، در جمع خبرنگاران، یکی از دغدغه های کرسی آزاد اندیشی را آزاد بودن آن عنوان کرد و گفت: سیاست تمامی اعضای شورای فرهنگی حضور دانشجویان در این کرسی ها است.
وی بیان پستوهای ذهنی دانشجویان در فضایی ایمن را یکی از اهداف اساسی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی دانست و خاطرنشان ساخت: با توجه به اجرای طرح پزشک خانواده و نیز افزایش آگاهی دانشجویان کرسی آزاد اندیشی با موضوع پزشک خانواده پیش بینی شده است.
دکتر جلاهی ادامه داد: در حال پیگیری برای حضور دکتر لنکرانی و یا  دکتر مرندی برای حضور در این کرسی آزاد اندیشی هستیم.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه سخنانش، با بیان اینکه این معاونت دارای دو حوزه مدیریتی شامل امور دانشجویی و فوق برنامه و تربیت بدنی است، گفت: حوزه مدیریت دانشجویی دارای 3 اداره امور خوابگاهها، رفاهی و تغذیه دانشجویی است.
دکتر جلاهی ، با اشاره به اینکه مرکز مشاوره سلامت روان و اجتماعی دانشجویان نیز در معاونت دانشجویی فرهنگی مستقر است، افزود: این مرکز خدمات مشاوره ای به  دانشجویان ارایه می دهد.
وی به برگزاری بیش از 30 کلاس آموزشی  و فوق برنامه ورزشی به صورت منظم هفتگی در دو بخش خواهران و برادران در طول هر نیمسال تحصیلی اشاره و تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در هفته خوابگاهها در 8 رشته ورزشی خواهران و برادران- مسابقات فوتسال ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تحت عنوان یادبود دکتر هادیان و نیز مسابقات ورزشی به مناسبت آزادسازی خرمشهر در 20 رشته ورزشی از جمله مهمترین اقدامات اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نیمه نخست سال جاری است.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بهره برداری از زمین چمن مصنوعی دانشگاه با نام  جانباز سید مصطفی علمدار- مراسم تقدیر و اهدای جوایز به  200 دانشجوی برتر در مسابقات دانشجویی -برگزاری اردوهای تدارکاتی  و مسابقات دوستانه آمادگی حضور در المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان پسر در تبریز و نیز برنامه ریزی و برگزاری مسابقات فوتبال چمن مصنوعی و فوتسال جام رمضان با شرکت 54 تیم از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه در دو گروه سنی زیر 40 سال و بالای 40 سال را از دیگر اقدامات بخش تربیت بدنی  در این معاونت برشمرد.
دکتر جلاهی، از افتتاح استخر مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم ساری با تخصیص بیش از 1 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبارخبر داد و اظهار داشت: این استخر با همت معاون توسعه و مدیریت بودجه و فنی دانشگاه در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی اداره فوق برنامه را یکی از بخش های زیر مجموعه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانست و گفت: کانونها ، نشریات  واردوهای  مختلف دانشجویی در این حوزه قرار دارند.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به وجود 20 کانون دانشجویی در این معاونت اشاره کرد و افزود: نیمی از این کانونها از جمله کانون قرآن و عترت، زبان، شعر و ادب و خوشنویسی  فعال هستند.
دکتر جلاهی، ادامه داد: 12 تا 15 نشریه دانشجویی نیز در این معاونت وجود دارد که از این تعداد 8 نشریه چاپ منظم دارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، برپایی اولین کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان مطرح در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم، کلاسهای تفسیر قرآن، توزیع کتاب دقایقی با قرآن ، چاپ  و توزیع ویژه نامه بصیرت قرآنی و همسفر تا بهشت، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتاب خوانی  با نام شمیم وحی- جاذبه ودافعه امام علی(ع)-روز زن و حماسه سوم خرداد و نیز برگزاری مرحله مقدماتی هفدهمین جشنواره قرآنی ویژه دانشجویان و  شانزدهمین مرحله مقدماتی جشنواره قرآنی  ویژه اساتید را از جمله فعالیتهای صورت گرفته در بخش فرهنگی عنوان کرد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اجرای طرح ارزیابی قرآنی ویژه دانشجویان جدیدالورود اشاره و تصریح کرد: بر اساس فرمهای تعیین شده  نزدیک به 700 دانشجوی جدید الورود، مورد ارزیابی قرارگرفتند که  نشان داد درصد قابل توجهی از دانشجویان توانمندی خوبی در بخش قرآنی دارند.
دکتر جلاهی  از افزایش 10 درصدی دانشجویان به مراسم اعتکاف در امسال خبر داد و گفت: 18 دختر و پسر دانشجو در رشته و مقاطع مختلف در مراسم اعتکاف حضور داشتند.
وی با بیان اینکه امسال مراسم اعتکاف با زمان امتحانات دانشجویان مصادف شده بود اظهارداشت: در سال آینده برنامه های قوی تری برای حضور دانشجویان به مراسم اعتکاف پیش بینی شده است.
دکتر جلاهی برگزاری نشستهای علمی فرهنگی را یکی دیگر از فعالیتهای معاونت دانشجوی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری عنوان و تصریح کرد: نشستهای علمی با موضوعات جوان و هویت ایرانی-آسیب های اجتماعی نسل جوان-روز دانشجو- انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و روز ولایت با حضور اساتیدی همچون ایرج حسابی، گلزاری،عبد خدایی ، جامه شورانی و سلیلی در این دانشگاه برگزار شد.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی را یکی دیگر از فعالیتهای بخش فرهنگی این معاونت عنوان کرد.
وی فعالیت مرکز مشاوره سلامت و روان را نیز یکی از بخشهای فعالیت حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی در حوزه مشاوره و راهنمایی دانست و گفت: در این بخش 839 جلسه مشاوره و روان درمانی فردی  و 78 کارگاه آموزشی مهارت زندگی برای تمامی دانشجویان برگزار شد.
تلاش می کنیم فضای آزادی برای دانشجویان درکرسی های آزاد اندیشی ایجاد شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal