حوزه ریاست
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ آبان
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1389/09/13 تعداد بازدید: 1
300 مرکز پژوهشی فعال در حوزه سلامت در کشور فعال هستند
دکتر مصطفی قانعی معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زمینه پژوهش گفت ...

دکتر مصطفی قانعی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد

300 مرکز پژوهشی فعال در حوزه سلامت در کشور فعال هستند


دکتر مصطفی قانعی معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زمینه پژوهش گفت : برای دانشگاههای علوم پزشکی راهکار و سند اجرایی نوشته شده که به امضای روسای دانشگاهها و معاونین پژوهشی می رسد و این راه دانشگاه است که مجموعه آن نقشه جامع علمی سلامت است و با تحقق نقشه جامع علمی سلامت می توانیم به اهداف حوزه سلامت در سال 1404 دستیابیم که کسب رتبه اول در منطقه می باشد .

دکتر قانعی راهکارهای اجرایی تحقق اهداف 1404 را بسیار مهم دانست و افزود : راه اندازی شرکت های دانش بنیان و PHD پژوهش محور و مراکز تحقیقاتی و تشکیل پژوهشکده ها و شبکه ها و تقویت مجلات از راه کارهای اجرایی تحقق سند چشم انداز 1404 است .

معاون تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تفاهم نامه پژوهشی آماده و برای اجرا به دانشگاهها ابلاغ شده است افزود : نقشه جامع علمی کشور نیز در شورای انقلاب فرهنگی است و زمانی که نقشه فوق اجرایی شود پیوستهای اجرایی آن الحاق می گردد که وزارت بهداشت پیوستهای اجرایی آن را آماده کرده است .

دکتر قانعی گفت : اعتبارات پژوهشی افزایش چشمگیری داشته است و بخاطر رقم پایین قبلی این افزایش بسیار محسوس و چشمگیر است و سهم پژوهش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی 4/7 درصد کل اعتبارات پژوهشی کشور است ولی در تمام دنیا یک سوم اعتبارات پژوهش به موضوع سلامت تعلق می گیرد .

وی افزود کل مراکز پژوهشی کشور 300 مرکز است که 20 مرکز غیر دولتی بوده و بصورت خصوصی اداره می شوند

دکتر قانعی با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان مازندران گفت : تخصیص اعتبارات و تجهیزات پزشکی باید این موضوع لحاظ شود چرا که جمعیت این استان در بعضی فصول دوبرابر جمعیت موجود می شود و به این گردشگران خدمات بهداشتی درمانی ارایه می شود .

 

/img/NoImage.jpg
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal