حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/05/25 تعداد بازدید : 432
داروخانه ها، تنها محل مجاز عرضه داروهای مکملی هستند
معاون غذا و وداروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تنها محل مجاز و رسمی عرضه داروهای مکملی را داروخانه ها دانست و افزود: تمامی مکمل ها باید دارای برچسب حاوی اطلاعاتی از جمله، نوع مکمل- کارخانه سازنده- شرکت تولید کننده و تاریخ تولید و انقضا باشند.
معاون غذا و وداروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تنها محل مجاز و رسمی عرضه داروهای مکملی را داروخانه ها دانست و افزود: تمامی مکمل ها باید دارای برچسب حاوی اطلاعاتی از جمله، نوع مکمل- کارخانه سازنده- شرکت تولید کننده و  تاریخ تولید و انقضا باشند.
دکتر ابراهیم صالحی فر در نشستی با خبرنگاران ضمن بیان اینکه داروهای مکمل(بدن سازی) جز داروههای هورمونی محسوب می شوند، گفت: به هیچ وجه نباید این داورها از سطح باشگاه بدن سازی تهیه شوند .
وی با تاکید بر اینکه مکمل ها تحت نظر متخصص تغذیه و یا با توصیه پزشک و یا داروساز مصرف شود، تصریح کرد: عملا در برخی از موارد مصرف مکمل ها غیر منطقی است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، استفاده از داروهای هورمونی در کنار مکملها را منجر به بروز عوارض جبران ناپذیر دانست و اظهار داشت: اغلب مصرف کنندگان این مکملها را جوانان تشکیل می دهند که چندان به تبعات و عوارض این داروها نمی اندیشند و یا اطلاع کافی ندارند.
دکتر صالحی فرد، سرطان کبد- بیماریهای قلبی، عروقی- افزایش فشار خون- احتمال بروز سکته های مغزی و نیز پوکی استخوان- کاهش رشد طولی استخوان و کاهش میزان باروری را از جمله مهمترین عوارض مصرف مکملهای دارویی نام برد.
داروخانه ها، تنها محل مجاز عرضه داروهای مکملی هستند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal