حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/01 تعداد بازدید : 474
3 بیمارستان در سالجاری به بهره برداری می رسد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از افتتاح 3 بیمارستان دولتی و خصوصی در استان خبر داد و گفت: 2 بیمارستان دولتی در شهرهای آمل و چالوس و یک بیمارستان خصوصی در آمل تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از افتتاح 3 بیمارستان دولتی و خصوصی در استان خبر داد و گفت: 2 بیمارستان دولتی در شهرهای آمل و چالوس  و یک بیمارستان خصوصی در آمل تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر فرهاد غلامی، در گفتگو با خبرنگاران، ضمن بیان خبر بالا، با بیان اینکه در مجموع 9 بیمارستان دولتی و 9 بیمارستان خصوصی در حال احداث است، افزود: این بیمارستانها در شهرهای قایمشهر، آمل وچالوس طی 5 سال آینده احداث خواهند شد.
وی خاطرنشان ساخت: با افتتاح این بیمارستانها یک هزار و 740 تخت به بیمارستانهای دولتی و 774 تخت به تختهای بیمارستانهای خصوصی استان افزوده می شود.
دکتر غلامی، از وجود 34 بیمارستان  دولتی، خصوصی، تامین اجتماعی و دانشگاه آزاد در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: در این بیمارستانها 4 هزار و 14 تخت مصوب و 3 هزار و 429 تخت فعال وجود دارد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: از مجموع این بیمارستانها، 23 بیمارستان دولتی با 3 هزار و 107 تخت مصوب و 2 هزار و 688تخت فعال، خدمات درمانی ارایه می دهند.
دکتر غلامی تعداد بیمارستانهای خصوصی استان را 5 بیمارستان دانست و تصریح کرد: 428 تخت مصوب و 360 تخت فعال در این بیمارستانها وجود دارد.
وی خاطر نشان ساخت: 5 بیمارستان تامین اجتماعی با 444 تخت مصوب  و 369 تخت فعال و نیز یک بیمارستان دانشگاه آزاد با 35 تخت مصوب و 12 تخت فعال پاسخگوی مراجعه کنندگان  هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت 6 بیمارستان آموزشی درمانی دولتی در استان اشاره کرد و گفت:  17 بیمارستان درمانی دولتی و 11 بیمارستان درمانی خصوصی در مازندران به ارایه خدمات درمانی به بیماران می پردازند.
وی، از وجود 106 درمانگاه دولتی و خصوصی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد، 25 درمانگاه دولتی و 81 درمانگاه خصوصی هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: 24 آزمایشگاه دولتی و 112 آزمایشگاه خصوصی، 7 سی تی اسکن دولتی و 5 سی تی اسکن خصوصی،2 MRI دولتی و 3 MRI خصوصی و همچنین 15 مرکز توانبخشی دولتی و 146 مرکز توانبخشی خصوصی در مازندران به ارایه خدمات درمانی به بیماران می پردازند.
دکتر غلامی، با بیان اینکه بخش درمان این دانشگاه از دو حوزه نظارت و اعتبار بخشی و مدیریت درمان تشکیل شده گفت: موسسات پزشکی، سوء مصرف مواد، دندانپزشکی، آزمایشگاه و توانبخشی از جمله زیر مجموعه های واحد نظارت و بیمارهای خاص، کمیسیون پزشکی، پرستاری از دیگر زیر مجموعه های مدیریت درمان می باشد.
قابل ذکر است استان مازندران دارای  3 میلیون جمعیت ثابت، 14 میلیون جمعیت شناور ، 19 شهرستان ، 61 شهر و 3 هزار و 697 روستا است.
3 بیمارستان در سالجاری به بهره برداری می رسد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal