حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/05 تعداد بازدید : 278
با بهره مندی از تجارب گروههای مجرب ، سیستم اهدا ارتقا می یابد
این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، با تاکید بر اینکه دوره های مشخص علمی و تئوری در این ارتباط نگذراندیم، اظهار داشت: باید از نظر تئوری خود را تقویت کنیم و وارد میدان عمل شویم و اشکلات موجود را شناسایی و برطرف سازیم، لذا برپایی چنین همایش هایی در این زمینه موثر خواهد بود.
دبیر علمی اولین دوره آموزشی اهدای عضو در ساری گفت: چنانچه از تجربیات گروههای مجرب استفاده کنیم ، می توانیم سیستم اهدای عضو خود را ارتقا بخشیم.
دکترکتایون نجفی زاده در آیین آغاز به کار دوره آموزشی اهدای عضو ،که با حضور متخصصانی از کشور اسپانیا در حال برگزاری است، اهدای عضو را برای برخی دارای دو جنبه مادی و معنوی دانست و افزود: کسانی که به منظور کسب شهرت و درآمد به این شغل روی آوردند، مسیر اشتباهی را انتخاب کردند.
وی جنبه معنوی این شغل را قوی و متفاوت از سایر مشاغل دانست و تصریح کرد: در کشور ایران در زمینه اهدای عضو تجربه کافی وجود ندارد.
این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، با تاکید بر اینکه دوره های مشخص علمی و تئوری در این ارتباط  نگذراندیم، اظهار داشت: باید از نظر تئوری خود را تقویت کنیم و وارد میدان عمل شویم و اشکلات موجود را شناسایی و برطرف سازیم، لذا برپایی چنین همایش هایی در این زمینه موثر خواهد بود.
دکتر نجفی زاده، اعتقاد به اینکه مرگ مغزی مرده است و جسد محسوب می شود را یکی از فاکتورهای هماهنگ کننده گان پیوند اعضا دانست و افزود: باید باور داشته باشیم بیماران نیازمندی وجود دارند که با پیوند اعضای بیماران مرگ مغزی کیفیت زندگی آنها بهتر می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته پس از یک دوره آموزشی، آمار اهدای عضو سه برابر افزایش یافته تصریح کرد:‌ آمار رضایت خانواده‌ها از 35 درصد به 80 درصد رسیده است.
دبیر علمی همایش آموزشی اهدای عضو، فرهنگ ایرانیان را برپایه ایثار و فداکاری دانست و گفت: با وجود فرهنگ ایثار میزان اهدای عضو در ایران کم است در همین راستا تلاش کردیم در این دوره، حداکثر استفاده از کارگاههای آموزشی  به عمل آید.
با بهره مندی از تجارب گروههای مجرب ، سیستم اهدا ارتقا می یابد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal