حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/05 تعداد بازدید : 392
260 بیمار از طریق پیوند اعضا حیاتی دوباره یافتند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزشی پیشرفته اهدای عضو در خصوص اهداء اعضای بدن توسط بیماران مرگ مغزی در این استان گفت: تاکنون 52 بیمار مرگ مغزی، با اهدای اعضای خود، به 260 بیمار نیازمند جانی دوباره بخشیدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاحیه اولین دوره آموزشی پیشرفته اهدای عضو در خصوص  اهداء اعضای بدن توسط بیماران مرگ مغزی در این استان گفت: تاکنون 52 بیمار مرگ مغزی، با اهدای اعضای خود، به  260 بیمار نیازمند جانی دوباره بخشیدند.
دکتر محمد مهدی ناصحی در سخنانی، با اشاره به جایگاه اهداء عضو در دین مبین اسلام، گفت : دین مبین اسلام برای حیات بخشیدن به انسان ها ، جایگاه والای در نظر گرفته است تا آنجایی که حیات بخشیدن به یک نفر را حیات بخشیدن به جامعه دانسته است .
وی، تبادل تجربیات بین دو کشور ایران  واسپانیا و افزایش تعداد اهدای عضورا یکی از اهداف این دوره از آموزش دانست و افزود: حضور اندیشمندان دینی و متخصصان پیوند اعضا ، انتخاب صحیح را آسانتر خواهد کرد.
دکتر ناصحی ظرفیت مازندران را در توسعه علمی و پزشکی برجسته دانست و تصریح کرد: 10 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران حضور دارند.

*مازندران در حوزه سلامت از ظرفیت بالایی برخوردار است
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، از وجود  156 مرکز علمی و 240هزار دانشجو در حوزه  های مختلف علمی، علوم انسانی، صنعتی و پزشکی در استان خبر داد و اظهار داشت: یک هزار و 200خانه بهداشت، 250 مرکز بهداشتی درمانی و 36 بیمارستان در استان وجود دارد که نشان دهنده ظرفیت بالای مازندران در حوزه سلامت است.
دکتر ناصحی ، بر لزوم افزایش اهداء عضو در جامعه تاکید کرد وگفت : تاکنون 12 هزار مازندرانی برای اهداء عضو ثبت نام کردند .
قایم مقام وزیر بهداشت در مازندران، به بیان نقش رسانه هادر ایجاد بسترهای مناسب برای اهدای اعضا دانست و اظهار داشت: امید است با استفاده از این پتانسیلها، بتوانیم گام های بلندی در این زمینه برداریم .
دکتر ناصحی با اشاره به آغاز فعالیت مرکز پیوند اعضا در این استان از سال 87 ، گفت : گام های موثری در این زمینه برداشته شد و شاهد افزایش اهداء عضو در این استان هستیم که این روند باید با شتاب بیشتری ادامه یابد
260 بیمار از طریق پیوند اعضا حیاتی دوباره یافتند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal