حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/05 تعداد بازدید : 443
رسیدگی به مشکلات افراد، تکلیفی الزامی است
آیت الله قائنی با اشاره به تعبیر قرآن که می فرماید:کسی که نفسی را از مرگ نجات دهد و احیا کند گویا بشریت را احیا کرده است، تصریح کرد: قرآن کشتن یک نفس رامساوی با کشتن بشریت می داند.
آیت‌الله محمد قائنی در اولین همایش آموزشی پیشرفته اهدای عضو ، رسیدگی به مشکلات بشریت و برطرف ساختن آن را، یک وظیفه و تکلیف الزامی اعلام کرد و افزود: کسانی که از این امر شانه خالی کنند مسلمان نیستند.
وی با بیان این که در بحث پیوند اعضا  یکصد حالت وفرضیه وجود دارد گفت: اسلام در خصوص خدمت و محبت به دیگران توصیه و امر روشنی دارد.
آیت الله قائنی با اشاره به تعبیر قرآن که می فرماید:کسی که نفسی را از مرگ نجات دهد و احیا کند گویا بشریت را احیا کرده است، تصریح کرد: قرآن کشتن یک نفس رامساوی با کشتن بشریت  می داند.
وی ادامه داد: در بحث پیوند و موارد مربوط به آن از لحاظ گیرنده و دهنده عضو حالاتی وجود دارد.
آیت الله قائنی به بیان حالات مختلف دهنده و گیرنده عضو پرداخت و تصریح کرد:  عده ای از کارشناسان مذهبی و مراجع به صورت صریح و روشن گرفتن عضو از بیمار مرگ مغزی  ومرده قطعی را مشکل نمی دانند.
این فقیه عدم اطلاع رسانی برخی کارشناسان مذهبی نسبت به پیوند اعضا را یکی از مشکلات این کار دانست ادامه داد: در مواردی که انجام این امر به حیات شخص و حفظ جان آن وابسته است  پیوند اعضا امری واجب تلقی می شود.
وی با تاکید بر اینکه اشخاص زنده ولایتی بر اهدا رییسه بدن خود ندارند، افزود: از آنجاییکه انسان حق خودکشی ندارد، اهدای جان و اعضای رییسه بدن توسط فرد زنده ممنوعیت دارد.
رسیدگی به مشکلات افراد، تکلیفی الزامی است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal