حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/07 تعداد بازدید : 905
3 طرح تحقیقاتی در موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پذیرفته شد
رییس موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در حال حاضر 3 طرح تحقیقاتی برای انجام فعالیتهای تحقیقاتی به این موسسه معرفی شدند که از هفته آینده آغاز به کار می کنند
 رییس موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در حال حاضر 3 طرح تحقیقاتی برای انجام فعالیتهای تحقیقاتی به این موسسه معرفی شدند که از هفته آینده آغاز به کار می کنند.
دکتر مرجان مخلوق، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت حیوانات آزمایشگاهی در انجام فعالیتهای تحقیقاتی پایه و پیشبرد علم  و نیز زمینه سازی برای ایجاد زیرساختهای پژوهشی افزود: ضرورت تاسیس موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی و تکثیر و نگهداری این حیوانات از سوی معاونت تحققیقات و فن آوری پیشنهاد و مورد تصویب هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این مرکز از بخشهای مختلفی همچون سالن تکثیر و درمان تشکیل شده، افزود: اکنون در این موسسه، حیواناتی نظیرخرگوش- انواع موشهای سوری یا کوچک، بزرگ آزمایشگاهی و هامستر تولید و تکثیر می شوند.
دکتر مخلوق، اتاق شستشو و اتوکلاو- اتاق بررسی رفتارهای حیوانات آزمایشگاهی-  اتاق جراحی حیوانات-  کلاس درس و کارشناس را از دیگر بخشهای این مرکز عنوان و تصریح کرد: دراین مرکز، علاوه بر تولید و تکثیر حیوانات آزمایشگاهی، آزمایشات بیولوژیکی، فارماکولوژیکی و درمان برخی از بیماریهای حیوانات نیز صورت می گیرد.
رییس موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در این مرکز امکان جراحی حیوانات بزرگ مانند گاو- گوسفند و سگ و گربه برای انجام طرحهای تحقیقاتی فراهم است، اظهار داشت: در این مرکز امکان تولید و تکثیر حیوانات ترانس ژنیک به منظور فعالیتهای درمانی و تحقیقاتی وجود دارد.
دکتر مخلوق به تمایل برخی از اساتید علوم پایه از جمله  اساتید فارکولوژی، جنین شناسی و بافت شناسی به انجام امور تحقیقاتی در این مرکز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر 3 طرح تحقیقاتی برای انجام فعالیتهای تحقیقاتی به این موسسه معرفی شدند که از هفته آینده آغاز به کار می کنند.
وی ادامه داد: این طرحها شامل 2 طرح بافت شناسی و یک طرح فارموکولوژی است.
رییس موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه این موسسه آمادگی دارد طرحهای خارج از دانشگاه علوم پزشکی مازندران را نیز پوشش دهد، گفت: این امکان وجود دارد حیوانات تولید و تکثیر شده را در اختیار سایر موسسات قرار دهیم.
دکتر مخلوق با بیان اینکه ساخت این مرکز، از سال 86  در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) ساری در دو طبقه و800 متر مربع ساخته شد، افزود: این مرکز با صرف هزینه 800 میلیون تومان، در مرداد ماه امسال با حضور وزیر بهداشت و معاونین آن به بهره برداری رسیده است.
 3 طرح تحقیقاتی در موسسه تحقیقات حیوانات آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مازندران پذیرفته شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal