حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/19 تعداد بازدید : 398
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران : 71 درصد از جمعیت شهری، پزشک خود را انتخاب کردند
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه از جمعیت یک میلیون و 135 هزار نفری موجود در شهرهای استان 800هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کردند، گفت: تا کنون 71 درصد از جعیت شهری مازندران با مراجعه به مراکز بهداشتی محل سکونت خود، پزشک خانواده خویش را انتخاب کردند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه از جمعیت یک میلیون و 135 هزار نفری موجود در شهرهای  استان 800هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کردند، گفت: تا کنون 71 درصد از جعیت شهری مازندران با مراجعه به مراکز بهداشتی محل سکونت خود، پزشک خانواده خویش را انتخاب کردند.
دکتر محمد مهدی ناصحی در جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی مازندران ضمن بیان خبر بالا، به روند اجرای فازهای ده گانه به منظور عملیاتی شدن طرح پزشک خانواده در استان اشاره و تصریح کرد: به منظور دستیابی به اهداف اساسی این طرح، 120جلسه استانی و 800 جلسه شهرستانی توسط شورای راهبردی  تشکیل شد.
وی به ثبت اطلاعات 82 درصد از جمعیت شهری و روستایی استان در سامانه الکترونیکی اشاره کرد و افزود: تاکنون اطلاعات 2 میلیون و یکصد هزار نفر از مردم مازندران در این سامانه وارد شده است.
قایم مقام وزیر بهداشت درمازندران از سرشماری 96 درصدی جمعیت استان خبر داد و اظهار داشت: 3 هزار و 451پزشک  و پیراپزشک برای ارایه خدمات در این طرح ثبت نام کردند که این رقم در استان نشاندهنده استقبال پزشکان از این طرح است.
دکتر ناصحی بهبود استاندارد مراکز مجری طرح پزشک خانواده، اطلاع رسانی در قالب ارسال 87 هزار پیام کوتاه و خرید ملزومات و تجهیزات اداری و پزشکی و نیز بلوک بندی استان را از دیگر اقدامات انجام شده برای اجرای این طرح دانست و خاطرنشان ساخت: 126 مرکز مجری و 370 پایگاه پزشک خانواده و 42 مرکز کشیک در مازندران پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه عقد قرارداد با سازمانهای بیمه گر طی روزهای اخیر صورت می گیرد، گفت:  تمامی قراردادهای سطح یک در این هفته منعقد می شود.

*درخواست8 دانشگاه علوم پزشکی برای بازدید از طرح پزشک خانواده در مازندران
 رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بخش دیگری از سخنانش، به تمایل 8 دانشگاه علوم پزشکی کشور برای بازدید از روند اجرایی طرح پزشک خانواده خبر داد و افزود: دانشگاههای علوم پزشکی شیراز و اصفهان نیز در نوبت بازدید در استان قرار دارند.
دکتر ناصحی به بازدید از روند کاری این طرح توسط اعضای ستاد اجرایی طرح پزشک خانواده ، فردا درمجموعه دانشگاه علوم پزشکی  مازندران اشاره و تصریح کرد: هدف از این بازدید ، معرفی مازندران به عنوان الگوی نمونه در اجرای این طرح  است.
وی با تاکید بر اینکه طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع به سود مردم است گفت: سازمانهای بیمه گر نیز برای تامین منابع مالی این طرح، آمادگی دارند.
گفتنی است جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان در مرکز بهداشت شماره 5 مرکز مازندران با حضور استاندار و اعضای این کارگروه و جمعی از خبرنگاران تشکیل شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران :  71 درصد از جمعیت شهری، پزشک خود را انتخاب کردند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal