حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/20 تعداد بازدید : 326
مازندران را به کارگاه کشوری تبدیل می شود
مدیر اجرایی طرح پزشک خانوده در وزارت بهداشت در خطاب به رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: توقع داریم این استان را به کارگاه آموزشی کشور برای راه اندازی طرح پزشک خانواده تبدیل شود.
مدیر اجرایی طرح پزشک خانوده در وزارت بهداشت در خطاب به رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: توقع داریم این استان را به کارگاه آموزشی کشوری برای راه اندازی طرح پزشک خانواده تبدیل کنید.
دکتر محمد شريعتي، طی نشست مشترک ستاد هماهنگی و ستاد اجرایی مازندران با ستاد اجرایی کشوری برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع با بیان اینکه اجرای این طرح بزرگ ترین اصلاح در حوزه سلامت به شمار می آید، گفت: طرح پزشک خانواده از پشتوانه قانونی قوی برخوردار است
وی، هدف از نشست ستاد اجرایی استانی و کشوری را استفاده از تجربیات دانشگاه مازندران درزمینه اجرای طرح پزشک خانواده دانست و اظهار داشت: بازدید و نظارت ما از نوع بازرسی و مچ گیری نیست بلکه برای راهنمایی و مشاوره است.

*مازندران، الگوی سایر استانها در اجرای طرح پزشک خانواده
مدیر اجرایی طرح پزشک خانوده در وزارت بهداشت با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی مازندران در راستای اجرای مطلوب طرح پزشک خانواده افزود:  اجرای این امر، کاری سنگین و بزرگ بوده است.
وی ادامه داد: این کار در مازندران به صورت جدی آغاز شده و می تواند الگویی برای سایر استانها محسوب شود.
دکتر شريعتي ضمن بیان اینکه ثبت اطلاعات مراجعه کنندگان در پرونده الکترونیک نیز در مازندران در حال انجام است،  ادامه داد: مازندران نسبت به سایر استانها بهتر کار کرده و جلوتر است و قبل از بازدید محیطی نیز به این امر اقرار داریم.
وی، با بیان اینکه در اجرای طرح پزشک خانواده کمبود پزشک نیز داریم، خاطرنشان ساخت: این کمبود زیاد نیست  و با افزایش پزشکان و تامین منابع سلامت می توان آن را برطرف ساخت.
دکتر شریعتی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح باید بر اساس استانداردهای تعریف شده صورت گیرد، افزود: برخی از مسایل عنوان شده در نحوه اجرای این طرح یا قابل برطرف شدن و یا در حال برطرف شدن است.
وی به لزوم راه اندازی مرکز callcenter همزمان با اجرای طرح پزشک خانواده اشاره و تصریح کرد: راهنمایی، مشاوره ، هدایت تیم سلامت از جمله وظایف این مرکز به شمار می آید.
دکتر شریعتی تصریح کرد: هر سوال و ابهامی که در خصوص طرح پزشک خانواده برای مردم و پزشکان در خصوص طرح پزشک خانواده روی دهد مرکز تلفن 1590  باید آن را پیگیری و رفع نماید.
مدیر اجرایی طرح پزشک خانوده در وزارت بهداشت، با بیان اینکه ایران کشوری درحال رشد و توسعه است، خاطرنشان ساخت: در همین راستا موفقیتهای به دست آمده طی چند دهه اخیر مرهون همین تلاش ها بوده است.

مازندران را به کارگاه کشوری تبدیل می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal