حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/06/25 تعداد بازدید : 416
تحقیقات بر روی بیماریهای پوست در حال انجام است
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و متخصص بیماریهای پوست ، به انجام تحقیقات در خصوص بیماریهای پوستی در مازندران اشاره و تصریح کرد: در حال بررسی 5 ساله برروی بیماری سرطان پوست و علل بروز آن در استان هستیم


عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و متخصص بیماریهای پوست ، به انجام تحقیقات در خصوص بیماریهای پوستی در مازندران اشاره و تصریح کرد: در حال بررسی 5 ساله برروی بیماری سرطان پوست و علل بروز آن در استان هستیم.
دکتر سید ناصر عمادی در گفتگویی ضمن اعلام خبر بالا، تصریح کرد: در این بررسی سعی کردیم مشخص شود سرطان پوست در کدام منطقه، بین چه مشاغل ، در چه سنین و جنسیتی رواج بیشتری دارد .
وی اظهار داشت: امیدواریم 6 ماه تا یک سال آینده  نتیجه تحقیقات  اعلام شود.
این متخصص بیماریهای پوست، با بیان اینکه بیماریهای پوستی از طریق عوامل بیرونی و داخلی بروز می کند، گفت: پوست یکی از نشانه های مهم برای هدایت پزشک در امر تشخص و درمان بیماری است.
دکتر عمادی، با تاکید بر اینکه پوست خط مقدم تشخیص بسیاری از بیماریهای داخلی و عوامل تحریک کننده است، افزود: پوست بزرگ ترین ارگان بدن و اولین سد دفاعی بدن در برابر میکروبها ، قارچ ها و عوامل شیمایی است.
وی، بیشترین  بیماری پوست را اگزما به ویژه در ناحیه دست و صورت دانست و افزود: در دنیای کنونی به دلیل صنعتی شدن و تغییرات در مواد طبیعی، تحریکات پوستی نیز افزایش یافته است.
دکتر عمادی خطرناک ترین بیماری پوست را سرطان عنوان کرد و افزود: شایع ترین نوع سرطان پوست، سرطان بازال سل کارسینوم است.
این متخصص بیماریهای پوست ، عوامل ژنتیکی، در معرض مدام عوامل سرطان زا قرار گرفتن و نیز عوامل تشدید کننده را باعث افزایش سرطان پوست دانست و خاطر نشان ساخت: در کشور ایران سرطان بازال سل کارسینوم در کشاورزان و دامدارانی که در معرض مداوم نور خورشید قرار دارند و یا دارای زخمهای مزمن قدیمی هستند، بیشتر دیده می شود.
دکتر عمادی بر ارتباط بیماری و شغل افراد تاکید کرد و گفت: شناخت این دو عامل درجلوگیری از  شیوع بیماری در سایر افراد نقش موثری دارد.

*اگزما و عفونت قارچی، شایع ترین بیماریهای  پوست در مازندران است
وی شایع ترین نوع بیماری پوست در مازندران را اگزمای پوستی و بیماریهای عفونی قارچی دانست و افزود: یکی از دلایل عمده بروز بیماری عفونی قارچی در این استان رطوبت و تعریق است.
این متخصص پوست، آموزش را در کاهش بیماریهای پوستی موثر دانست و افزود: با آموزش و آگاه ساختن مردم از علل بروز بیماریهای پوستی و نیز با ارایه خدمات مناسب می توان بروز بیماریها را کاهش داد.
دکتر عمادی ادامه داد: رسالت ما تنها نوشتن نسخه نیست بلکه باید آینده بیماران را در برابر بیماری تعیین کنیم.
وی با اشاره به اینکه بیماری ایدز نیز در پوست تاثیر می گذارد، گفت: سرطان پوست در ایران در بین افراد مسن مشاهده می شود این درحالی است که در افریقا به دلیل شیوع بیماری ایدز ، این نوع سرطان در بین جوانان هم وجود دارد.
دکتر عمادی بیماری سالک را نیز یکی دیگر از بیماریهای عفونی پوستی نام برد و افزود: این بیماری در مازندران وجود ندارد بلکه در مناطق کویری بیشتر دیده می شود.
گفتنی است دکتر سید ناصر عمادی یکی از دهها پزشک بی مرزی است که برای ارایه خدمات درمانی همواره به مناطق محروم داخل و خارج از کشور سفر می کند و از نزدیک به بررسی مسایل ودلایل بروز بیماریهای پوستی در این مناطق می پردازد.

تحقیقات بر روی بیماریهای پوست در حال انجام است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal