حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/07/10 تعداد بازدید : 534
در هر ترم تحصیلی 15 برنامه فرهنگی برگزار می شود
مدیرامور فرهنگی و فوق برنامه و تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: 10 برنامه روتین و 5 برنامه بزرگ فرهنگی درهر ترم تحصیلی برای دانشجویان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.
مدیرامور فرهنگی و فوق برنامه و تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: 10 برنامه روتین و 5 برنامه بزرگ فرهنگی درهر ترم تحصیلی برای دانشجویان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.
دکتر مرتضی دارابی در گفتگویی به بیان عملکرد فعالیتهای فرهنگی و فوق برنامه در این دانشگاه پرداخت و افزود: برپایی کرسی تلاوت قرآن- نشست علمی فرهنگی- اردوهای دانشجویی- نمایشگاههای فرهنگی هنری آثار دانشجویان دانشگاه- جلسات مسولان با دبیران کانونها، تشکلها، رابطین فرهنگی و فوق برنامه در خوابگاهها- مراسم و جشن های دانشجویی- مسابقات فرهنگی  از جمله این فعالیتها است.
وی اشار ه به اینکه 15 نشریه دانشجویی نیز در این دانشگاه مجوز چاپ دریافت کردند، اظهار داشت: از سال 89 تا خرداد امسال، نشریاتی از قبیل بامداد- دانشجو آنلاین- جوانه- رویش- دیدگاه- پس لرزه- ارغنون- کهن بوم و بر- پیراپزشکان- فانوس- خط سوم- عقل دندون- اکسیر و احیا به چاپ رسیده اند.
دکتر دارابی ضمن تاکید بر اینکه به منظور حمایت از برنامه های فرهنگی، نشریات دانشجویی با هزینه دانشگاه به چاپ می رسند، خاطرنشان ساخت: برخی از ین نشریات از جمله نشریه دانشجویی پس لرزه مقام شایسته تقدیر را در جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان به دست آورد.
مدیرامور فرهنگی و فوق برنامه و تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع رسانه و مرزبین اهانت و آزادی گفتار در نیمه دوم آبان ماه ، کرسی تلاوت قرآن با حضور برگزیدگان قرآنی اردوهای راهیان نور ، فراخوان دریافت آثار دانشجویان در پنجمین جشنواره فرهنگی هنری را از جمله برنامه های فرهنگی در قالب فوق برنامه است.
وی با اشاره به اینکه در چهارمین المپیاد فرهنگی هنری دانشجویان که در کرمان برگزار شد، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ارسال 523 اثر موفق به کسب 11مقام برتر شدند، گفت: حمزه ابراهیم نژاد در بخش کاریکاتور- علی خوش برش آستانه در رشته مینیاتور- مهدی حاج مبینی در رشته نقاشی-  بنفشه نوری در رشته صنایع دستی- محسن حیدر نژاد در رشته فیلم کوتاه- منیره حجتی زاده در رشته پویا نمایی و نیز احمدرضا فردوسی در رشته عکس- فاطمه اسلامی در رشته داستان کوتاه-  وحید سپهری فرد در رشته نشریات بخشهای خبر و مصاحبه و مجتبی وظیفه شناس در رشته نقاشی افتخار آفریدند.
دکتر دارابی در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه هر ساله در آستانه سال تحصیلی جدید در خصوص معاونتها، امور فرهنگی، امکانات و موازین و مقررات انضباطی دانشگاه از جمله پوشش و رفتار در قالب بروشور و سی دی اطلاع رسانی می شود، گفت: اداره مشاوره و راهنمایی نیز در خصوص مشکلات دانشجویان آماده ارایه مشاوره می باشد.
مدیرامور فرهنگی و فوق برنامه و تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه این اداره با مرکز مشاوره سلامت متفاوت است، گفت: مرکز مشاوره سلامت به سلامت جسمی دانشجویان و تشکیل پرونده های خاص نظارت دارد.
وی با تاکید به اینکه مراجعه به این مرکز اختیاری است، اظهار داشت: دانشجویانی که به این مرکز مراجعه می کنند از حمایتهای درمانی نیز برخوردار می شوند.
دکتر دارابی با بیان اینکه این معاونت آمادگی کامل برای استقبال از دانشجویان در دو وعده غذایی نهار و شام را دارد افزود: تعرفه غذای دانشجویان 20 درصد افزایش یافته است.
وی در خصوص نحوه ایاب و وذهاب دانشجویان نیز تصریح کرد: با تعهدی که از شرکت اتوبوس رانی اخذ شده مقرر شد ایاب و ذهاب دانشجویان به صورت مرتب از سطح شهر تا مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) انجام شود.
مدیرامور فرهنگی و فوق برنامه و تربیت بدنی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان سخنانش، به دانشجویان جدیدالورود توصیه کرد با حضور و مشارکت در برنامه های فوق برنامه، ارتباط با مشاوره  ودفتر نهاد رهبری و مراجعه به مسولان واحدهای خود،  نگرانی های ناشی از دوری خانواده را کاهش دهند.
در هر ترم تحصیلی 15 برنامه فرهنگی برگزار می شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal